O systém Door to Door v pardubických částech Popkovice a Svítkov mají lidé zájem

Od poloviny března probíhá v Pardubicích na území Popkovic a Svítkova distribuce modrých a žlutých popelnic v rámci systému Door to Door. Radnice o službu eviduje velký zájem a už se jí přihlásili i noví zájemci.

 

„V prvních dvou týdnech distribuce si nádoby na třídění odpadu vyzvedlo z 450 přihlášených účastníků kolem 410 žadatelů. Současně jsme zaznamenali i poptávku ze strany dosud neregistrovaných spoluobčanů, které distribuce zaujala, a máme nových 80 zájemců o popelnice,” informovala Jiřina Klčová,  náměstkyně primátora Pardubic zodpovědná za životní prostředí.

Další termín pro nové zájemce

Noví zájemci o Door to Door systém se však – zejména z technických důvodů – nemůžou přihlásit hned na místě a nádobu si odvézt. Proto na místě dostali kontakt na příslušného zaměstnance odboru životního prostředí a odkaz na web, na kterém se do systému mohou hlásit. A právě pro těchto nových 80 zájemců a také zbylých 40 účastníků, kteří si své nádoby nestihli vyzvednout během první vlny,  je připraven nový termín zkraje dubna. „Účastníci na místě podepisují smlouvu o výpůjčce a dostávají od nás harmonogram svozu plastu, papíru, ale i bioodpadu,” popsal Miroslav Míča, vedoucí Odboru životního prostředí pardubického magistrátu.

Smysl projektu připomněla Jiřina Klčová. Jedná se například o vyšší komfort při třídění po občany, kteří mají nádoby na separaci přímo u svých domů. Dále snížení produkce směsného odpadu, protože díky správnému třídění se může odpad ještě zužitkovat a nebude končit na skládkách.” Dalším přínosem je předpokládané zredukování odpadu v okolí veřejných kontejnerů na tříděný odpad.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down