O titul Vesnice roku 2019 letos soutěží 206 obcí

Celkem 206 obcí ze všech krajů České republiky se přihlásilo do pětadvacátého ročníku soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova. Vítěz letošního ročníku získá kromě titulu „Vesnice roku 2019“ také finanční odměnu ve výši až 2,6 milionu korun a vůz Škoda Scala. Partnerem soutěže je společnost ŠKODA AUTO.

Jsem velmi ráda, že se našlo tolik statečných obcí, které si udělaly čas v této hektické době a rozhodly se prezentovat svou obec, své místo pro život. Přeji všem soutěžícím hodně štěstí v krajských kolech a všem komisařům hodně sil při hodnocení,“ řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Nejvíce zájemců je z Jihočeského kraje, a to 25, naopak nejméně, celkem pět, z kraje Moravskoslezského. Všechny přihlášené obce budou v průběhu měsíce května a června navštíveny krajskými hodnotitelskými komisemi. Během dvou hodin budou moci prezentovat svůj bohatý společenský a spolkový život, koncepční dokumenty, péči o zeleň a životní prostředí a mnohé další.

Pro soutěžící jsou připraveny finanční odměny od 500 tisíc korun až po 2,6 milionu korun dle uděleného ocenění. Partner soutěže Vesnice roku 2019, společnost ŠKODA AUTO, zapůjčí na šest měsíců vítězi v kategorii Inovativní obec nový model Škoda Citigo e-Pilot s čistě elektrickým pohonem, který je svým provozem (nulové emise CO2) přínosem pro životní prostředí.

Vítězové krajských kol postupují do celostátního kola, které se uskuteční první zářijový týden. Nositel titulu Vesnice roku 2019 bude vyhlášen 14. září na Jarmarku venkova v Luhačovicích.

Vyhlašovateli soutěže Vesnice roku jsou: Spolek pro obnovu venkova ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Svaz měst a obcí ČR a Ministerstvo zemědělství.*

/zr/

K foto:

Loni v celostátním kole soutěže Vesnice roku 2018 zvítězilo Dolní Němčí na Uherskohradišťsku

Foto: archiv soutěže

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down