O víkendu se ve čtyřech obcích konaly volby

Ve čtyřech obcích v sobotu 19. března rozhodovali voliči o novém složení zastupitelstev. Počet zastupitelů v nich totiž klesl pod zákonem stanovený počet nebo se zvolená zastupitelstva rozpadla. Pro nové volby bylo zaregistrováno celkem 10 kandidátních listin.

Nové obecní volby proběhly v obcích Domousnice (okr. Mladá Boleslav), Jiřice u Miroslavi (okr. Znojmo), Trpík (okr. Ústí nad Orlicí) a Trubín (okr. Beroun). O celkem 28 mandátů se ucházelo 73 platných kandidátů. Nejmladšímu kandidátovi bylo v době konání voleb 21 let, nejstaršímu kandidátovi 76 let. O post zastupitele se ucházelo 29 žen, tj. 39,7 % z celkového počtu kandidátů.

Volební účast dosáhla v průměru 58,21 %. Nejvyšší zájem o volby zaznamenali v obci Trpík (77,05 %). Průměrný věk zvolených zastupitelů je 43,1 let. Nejmladšímu je 28 let, nejstaršímu 58 let. V těchto volbách bylo do zastupitelstev zvoleno 12 žen, tedy 42,9 % z celkového počtu kandidátů.

Zvolení zastupitelé budou svůj mandát vykonávat do termínu řádných obecních voleb, které se uskuteční na podzim tohoto roku. Zpracování výsledků voleb do obecních zastupitelstev patří k nejnáročnějším a Český statistický úřad se na ně intenzivně připravuje již dnes,komentovala Eva Krumpová, 1. místopředsedkyně Českého statistického úřadu.

Kompletní výsledky voleb naleznete na webu volby.cz.*

/tz/

Na snímku letecký pohled na obec Trpík (zdroj obecní web).

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down