O výzvy na sociální služby a sociální bydlení je značný zájem, proto neváhejte

Ministerstvo pro místní rozvoj, které spravuje Integrovaný regionální operační program (IROP), zaznamenalo nebývalý zájem o výzvy na sociální služby a sociální bydlení. Možnost jejich podávání končí sice až 29. listopadu 2018, respektive 18. září 2018, doporučujeme ale na nic nečekat. Žádosti budou v případě rovnosti bodů seřazeny podle data a času podání.

„Vývoj v podávání žádostí ukazuje, že prodloužení povinné doby udržitelnosti projektů sociálního bydlení na dvacet let není bariérou pro žadatele. Jde nám o to, aby vynaložené finance na tyto projekty sloužily lidem, pokud možno co nejdéle,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Výzva Sociální bydlení II. byla vyhlášena v březnu 2018, přičemž na projekty je připraveno 600 milionů korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR). Výzva Sociální bydlení pro sociálně vyloučené lokality II. disponuje částkou 1,4 miliardy korun z EFRR. K 20. srpnu 2018 bylo do výzvy Sociální bydlení II. předloženo 29 žádostí o podporu za celkem 216 milionů korun, u výzvy Sociální bydlení pro sociálně vyloučené lokality II. pak dokonce 159 žádostí za asi 1,3 miliardy korun. Jelikož jsou výzvy otevřeny až do 18. září 2018, dá se předpokládat, že celková částka žádostí překročí finance, které má IROP pro tyto účely k dispozici.

Výzvy Rozvoj sociálních služeb II. a Rozvoj sociálních služeb v sociálně vyloučených lokalitách II. hlásí ještě vyšší zájem žadatelů. Ve výzvách lze žádat o dotace na nákup nebo výstavbu objektů a jejich zařízení a vybavení, aby zde mohly být poskytovány kvalitní sociální služby. Jedná se například o chráněné bydlení, denní a týdenní stacionáře a azylové domy. Do těchto výzev, které byly vyhlášeny před třemi měsíci, bylo ve výzvě Rozvoj sociálních služeb II. předloženo 6 projektů celkem za asi 129 milionů korun a ve výzvě Rozvoj sociálních služeb v sociálně vyloučených lokalitách II. dokonce již 29 projektů za 669 milionů korun, což skoro dvojnásobně přesahuje určenou částku pro tuto výzvu. O podporu mohou zájemci žádat až do 29. listopadu 2018, zájemcům o dotaci však doporučujeme podat žádost co nejdříve. Žádosti budou v případě rovnosti bodů seřazeny podle data a času podání.

Informace k 79. výzvě naleznete na stránkách www.irop.mmr.cz.*

 /TZ MMR/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down