Obce chtějí chránit silnice před kamiony, které míří na stavbu D35

V souvislosti s výstavbou dálnice D35 se na Pardubický kraj začínají obracet obce, přes které na a ze stavby jezdí těžké nákladní automobily, které tak stávající komunikace zatěžují. Peticí obyvatel Luže a Lozic se v pondělí zabývali krajští radní. Obce stavbu dálnice vítají, avšak nechtějí, aby docházelo ke zhoršování stavu silnic a života obyvatel. Pardubický kraj již o poškozování komunikací jednal se zástupci státu a další jednání v této věci budou pokračovat i nadále.

Problematice se již delší dobu věnuje náměstek pro dopravu Michal Kortyš. „Samozřejmě se budeme snažit o co nejefektivnější řešení i v Luži a Lozicích. Na 3. března jsme s panem ředitelem Němcem ze Správy a údržby silnic Pardubického kraje v Luži naplánovali setkání, na které budou přizváni zástupci obcí, vedoucí našeho odboru dopravy a silničního hospodářství, vedoucí odboru dopravy města Chrudim a zástupce Ředitelství silnic a dálnic ČR. Společným záměrem nás všech musí být ochrana našich silnic a zajištění bezpečnosti občanů,“ řekl náměstek Michal Kortyš.

„Obyvatelé Luže a Lozic se na nás obrátili s peticí, která se týká vysoké intenzity dopravy komplikující místní přepravu, ničí komunikace, chodníky, fasády domů, ale také narušuje bezpečnost obyvatel či dostupnost okolí Hamzovy odborné léčebny. Našim společným cílem bude nalezení vhodného řešení této vzniklé situace,“ sdělil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.*

/tz/

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down