Obce mohou soutěžit o nejlepší webové stránky

Soutěž o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí s názvem Zlatý erb právě nyní přijímá přihlášky do krajského kola. Zároveň běží přihlašování do soutěže Junior erb, která je zaměřena na mladé lidi do 18 let, kteří sami webové stránky vytváří. Šanci na ocenění mají ovšem také příspěvkové organizace, které mohou přihlásit své webové stránky do boje o Cenu hejtmana. Uzávěrka přihlášek je 28. ledna 2016.

 

Smysl soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí, Zlatý erb, spočívá nejen ve vlastním srovnání webů měst a obcí, ale poskytuje také jejich webmasterům a provozovatelům užitečné informace a hodnocení pro další zlepšování. Soutěž je pořádána ve spolupráci se Svazem měst a obcí ČR, sdružením Český zavináč, portálem Města a obce online a konferencí ISSS. Uděluje se několik typů cen, v krajském i celostátním kole jsou udělovány v kategoriích: nejlepší webové stránky města, nejlepší webové stránky obce, nejlepší elektronická služba.

 

Některé kraje vyhlašují speciální ceny. Například Plzeňský kraj, který má Cenu hejtmana za nejlepší webové stránky příspěvkové organizace. Smysl soutěže spočívá nejen ve vlastním srovnání webů zřizovaných organizací, ale poskytuje také jejich webmasterům a provozovatelům užitečné informace a hodnocení pro další zlepšování. Soutěžit mohou příspěvkové organizace kraje, měst i obcí.

Úspěšné soutěžící čeká v letošním roce zajímavé finanční ohodnocení. Bližší informace k termínům, podmínkám soutěže i způsobu přihlášení do jednotlivých soutěží jsou k dispozici na webových stránkách Plzeňského kraje: http://www.plzensky-kraj.cz/cs/kategorie/souteze-it, příp. petra.novakova@plzensky-kraj.cz).

Další informace o soutěži a formulář přihlášky do soutěže je k dispozici na webové stránce soutěže http://zlatyerb.obce.cz a na portálu Města a obce online http://mesta.obce.cz.

Kraj Vysočina každoročně také vyhlašuje vlastní zvláštní kategorie, letos jimi budou kategorie pro dobrovolné hasičské sbory Kraje Vysočina a pro školská zařízení, která se v minulém ročníku velmi osvědčila. V kategorii pro všechna školská zařízení v Kraji Vysočina bude hodnocena aktuálnost webu, přehlednost, výtvarné zpracování, dostupnost, originalita a inovativnost. V kategorii pro sbory dobrovolných hasičů, kterou zaštiťuje předseda Bezpečnostní komise kraje, bude hodnocena jak webmasterovská, tak věcně odborná část. Do obou kategorií lze posílat nominace přes formulář na www.zlatyerb.cz/vysocina.

*

/TZ, ev/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *