Obce mohou žádat o grant pro podzimní výsadbu alejí. Uzávěrka příjmu žádostí je však už 31. července

Až 150 tisíc korun mohou obce, města či městské části získat v rámci grantového řízení Nadace ČEZ Stromy na výsadbu stromů a alejí. Finanční spoluúčast žadatele není nutná.

Nadace ČEZ už pátým rokem podporuje jak vznik nových stromořadí, tak obnovu zanedbané zeleně v místech, kde dříve aleje existovaly, ale postupem času zpustly či zcela vymizely. Dosud města a obce z poskytnutých grantů obnovily či nově vysadily 212 stromořadí.

Maximální výše příspěvku od Nadace ČEZ činí 150 tisíc korun. Každá obec může v grantovém řízení podat pouze jednu žádost o nadační příspěvek za rok. Datum, resp. pořadí zaslání žádosti rozhodování dárce neovlivní. Stejně jako v loňském roce zapojí Nadace do rozhodování o obdarovaných i své patrony z řad známých osobností. Grantové řízení je otevřeno do letošního 31. července.

 Místo tištěné faktury peníze na stromy

Skupina ČEZ se rozhodla motivovat co nejvíce svých zákazníků, aby si místo klasické tištěné faktury nechali zasílat elektronické vyúčtování. Peníze za tisk a poštovné, které díky těmto zákazníkům ušetří, společnost věnuje prostřednictvím Nadace ČEZ na výsadbu alejí v celé České republice. Cílem je zjednodušit život zákazníkům, a díky přechodu k elektronické formě fakturace šetřit společně s nimi životní prostředí. Peníze, které jí zákazníci takto pomohou ušetřit, věnuje v plné výši na ozelenění české krajiny.*

Veškeré potřebné informace o grantovém řízení Stromy, pravidla i formuláře jsou k dispozici na stránkách Nadace ČEZ:

http://www.nadacecez.cz/cs/vyhlasovana-grantova-rizeni/stromy.html

/tz/

 

K foto:

Díky grantu z Nadace ČEZ mají od loňského podzimu na návrší Sovinec novou alej i v Pusté Polomi na Opavsku.

Foto. archiv

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *