Obecní svazy vyzývají k přímé pomoci obcím postiženým tornádem

V reakci na včerejší tragédii na Hodonínsku a Břeclavsku Svaz měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR vyzvaly své členské obce k tomu, aby se zaměřily na přímou, rychlou a jednoduchou pomoc postiženým obcím a jejich obyvatelům.

Obecní svazy mají díky svým členům řadu zkušeností s tím, jaké obtíže v případě živelných katastrof obce a jejich představitelé řeší. A že pomoc, aby byla skutečně účinná, musí být koordinovaná a adresná.

Nemáme v úmyslu vyhlašovat vlastní veřejné sbírky, jsme přesvědčeni, že ty, které už fungují, svůj účel velmi dobře splní,“ uvedl předseda Svazu měst a obcí František Lukl. „Budeme proto naše členy motivovat k tomu, aby se buď zapojili do těchto sbírek, nebo nabídli pomoc přímo postiženým obcím.

Sdružení místních samospráv už informovalo své členy, jak jednoduše mohou samosprávy poslat finanční pomoc přímo konkrétním postiženým obcím, a to na základě jejich aktuálních potřeb. Nabídky pomoci ze strany našich členů začaly chodit již včera v noci, velmi si těchto projevů solidarity vážíme,“ dodal Stanislav Polčák, předseda SMS ČR.*

/zr/

Ilustrační obrázek: web SMO ČR

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down