01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Obnovené náměstí s kvalitní zelení

Pardubice Město se v současnosti dělí na 8 městských obvodů. Každý z nich má svá specifika a těm přizpůsobuje priority svých činností. Je to patrné rovněž z úkolů, který si klade první městský obvod. Kromě jiného se orientuje především na zlepšování životního prostředí, s kterým přicházejí do styku...

Pardubice

Město se v současnosti dělí na 8 městských obvodů. Každý z nich má svá specifika a těm přizpůsobuje priority svých činností. Je to patrné rovněž z úkolů, který si klade první městský obvod. Kromě jiného se orientuje především na zlepšování životního prostředí, s kterým přicházejí do styku nejen stálí obyvatelé, ale též četní návštěvníci.

Dokladem toho jsou rozsáhlé opravy cen-trální části sídliště Karla IV. v blízkosti historického jádra Pardubic, stejně jako na sklonku minulého roku dokončená rekonstrukce náměstí Čs. legií. Celkové náklady se vyšplhaly až na 20 milionů korun. Ty v rozhodující míře zaplatil příslušný městský obvod, neboť státní dotace poskytnutá ministerstvem financí činila pouze 2,5 milionu korun. Starostka PaedDr. Hana Tomanová si navíc cení toho, že se mohlo při rekonstrukci vyjít vstříc naléhavě vyslovovaným požadavkům veřejnosti na kvalitní obnovu zeleně. Podařilo se totiž dosáhnout toho, že dosázení 26 stromů a 1600 keřů uhradila izraelská firma Bohemia-sen jako část náhrady za stromy vykácené při stavbě nového obchodního centra na Masarykově náměstí.

/chs/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down