Obyvatelé Liberce začnou zdarma využívat dalších 1500 nádob na bioodpad

Od dubna dostanou občané Liberce novou příležitost využívat dalších 1500 kusů hnědých nádob na sběr bioodpadu z domácností. Jejich svoz a likvidaci zajistí na základě dlouhodobé smlouvy jednou za 14 dní společnost FCC. Služba je pro občany zdarma.

Město Liberec se rozhodlo reagovat na četné žádosti obyvatel několika městských částí, kteří o nádoby na bioodpad o objemu 150 litrů projevili zájem už dříve. Popelnice budou přidělovány k rodinným a menším vilovým domům, u kterých taková nádoba dosud nebyla přistavena.

„Počet žadatelů o tuto službu dlouhodobě roste. Rozhodli jsme se lidem vyjít vstříc a celkový počet nádob navýšit z dosavadních 3300 na 4800 kusů. Těší mě, že občané mají zájem tento druh odpadu likvidovat. Jakmile budeme mít vlastní kompostárnu, můžeme v navyšování počtu nádob na bioodpad ještě pokračovat,“ říká primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

Krátce potom, co Liberec před měsícem oznámil záměr službu rozšířit, se na svozovou službu obrátilo přes 600 nových žadatelů. Každý další den úřad eviduje asi padesát nových zájemců. Občané, kteří už nádobu mají, si o druhou požádat nemohou.

„Novou várku začneme distribuovat v dubnu. Svoz budou mít všichni uživatelé garantovaný až do konce listopadu. Nádoby jsou určeny pro všechny uživatele domu. Nikoliv tedy jen pro žadatele, který plní roli kontaktní osoby,“ upozorňuje náměstek primátora pro architekturu, veřejný prostor a dopravní stavby Jiří Janďourek.

„Zatímco v jiných městech si za tento typ sběru a svozu bioodpadů účtují poplatky, u nás ji občané dostávají zadarmo. Chceme lidem tento nadstandard dopřát, protože jsme přesvědčeni, že jsou to správně investované peníze,“ dodává Jiří Janďourek.

Nádoby bude společnost FCC svážet jedenkrát za čtrnáct dní. Vzhledem k většímu množství aktuálně přidávaných míst společnost připravuje změnu svozových tras. Město si rozdělí na dvě pomyslné části a svozy chce střídat v liché a sudé týdny. Liberec letos za tento svoz a likvidaci zaplatí přes 4 miliony korun.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down