Ocenění Potravinářský výrobek Středočeského kraje získalo letos 30 výrobků

Třicet výrobků od jedenácti firem získalo ocenění v soutěži Potravinářský výrobek Středočeského kraje 2015. Certifikáty a pamětní listy oceněným výrobcům předali hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD) a ředitel Krajské veterinární správy Zdeněk Císař. Předání cen se již podeváté uskutečnilo v sobotu 19. března jako součást doprovodného programu 43. ročníku jarní výstavy Zemědělec na Výstavišti v Lysé nad Labem.

„Gratuluji všem oceněným a jsem si jist, že jejich výrobky kromě odborníků v komisi ocení i běžní spotřebitelé.  Proč konzumovat sladkosti z Polska, salámy z Německa nebo pivo z Belgie, když tu máme plno místních výrobců, kteří umí dokonale vyrobit různé pochutiny podle tradičních receptur, z domácích zdrojů a s láskou?,“ řekl středočeský hejtman.

Do aktuálně skončeného ročníku soutěže se přihlásilo patnáct středočeských producentů potravin se 77 výrobky. Vyhodnocení zaslaných vzorků proběhlo za účasti hejtmana Miloše Petery na krajském úřadě v úterý 19. ledna. Hodnoticí komise posuzovala v sedmi vyhlášených kategoriích vzhledové i chuťové parametry každého z nich.

„Hned se čtyřmi výrobky uspěla cukrářská firma Ňam-ňam z Velké Dobré, stejně tak čtyři diplomy si z Lysé odvezla pekárna Pane. Letošním rekordmanem jsou ale Polabské mlékárny, a. s., Poděbrady, které zabodovaly hned pětkrát se třemi druhy žervé a dvěma ovocnými tvarohy,“ popsal náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí a zemědělství Marek Semerád (ČSSD) s tím, že další ročník soutěže bude jako obvykle vyhlášen při podzimní části výstavy Zemědělec.

Ocenění Potravinářský výrobek Středočeského kraje si velmi váží i držitelé vítězných certifikátů. „Ceny od Středočeského kraje si velmi vážím. Je pro mě důkazem, že naše rodina dělá svoji práci dobře a že našim zákazníkům nabízíme kvalitní výrobky. Děkuji Středočeskému kraji za to, jak podporuje regionální potravinářské výrobce. Na tradiční vyhlášení do Lysé nad Labem se vždycky moc těším, neboť zde mohu pohovořit s lidmi a to je pro naši práci velmi důležité,“ řekl František Dolejší, řezník a uzenář z Davle a jeden z tradičních účastníků soutěže o Potravinářský výrobek Středočeského kraje.

Středočeský kraj regionální výrobce a jejich kvalitní produkty pravidelně podporuje. Nejčastěji prostřednictvím akcí typu pivních slavností u Kladna, Gastrofestivalu v Lysé nad Labem, Svatomartinských hodů v Kutné Hoře nebo oblíbených dožínkových slavností. Zde mohou Středočeši nabízet své výrobky široké veřejnosti, a představit tak svůj um. Zároveň zde navazují důležité podnikatelské kontakty, které jejich řemeslo do budoucna ještě více podpoří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *