01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ODBORNÁ KONFERENCE

Dvanáctého září v rámci 13. stavebního veletrhu FOR ARCH proběhne odborná konference o ekonomice provozu staveb a jejich životním cyklu. Je určena zejména pro pracovníky správy budov z oblasti veřejné správy, podnikatelské sféry, realitních kanceláří, bytová družstva, a manažery útvarů správy administrativních, zdravotnických, školských, sportovních, obchodních, průmyslových budov i obytných domů. Konferenci připravují Český svaz stavebních inženýrů, katedra ekonomiky a řízení stavebnictví Fakulty stavební ČVUT a Vzdělávací centrum pro veřejnou správu ve spolupráci s ABF, ČKAIT a dalšími organizacemi a firmami.

V minulém století se významně rozšířil počet realizovaných staveb. Proto do popředí zájmu se dostává jejich uchování v dobrém technickém a obyvatelném stavu v průběhu jejich životního cyklu. Vzniká proto zásadní otázka: Jak efektivně zajišťovat údržbu staveb v průběhu jejich životních cyklů? Obecným východiskem řízení a zabezpečování bezporuchovosti a udržovatelnosti stavby je pohled spolehlivosti provozu stavby během jejího životního cyklu. Ten by měl být koncipován do programu bezporuchovosti a udržovatelnosti.

Podstatou programu je během předpokládaného technického života stavby nebo výrobku, ze kterých stavba sestává, shrnout všechny aktivity a činnosti týkající se její udržovatelnosti prováděním oprav nebo výměn jejich částí. Požadavky na spolehlivost výrobků mají prověřit skutečně dosahovanou úroveň bezporuchovosti, udržovatelnosti a zajištěnosti údržby.

Systém vizuálních inspekčních prohlídek dává možnost hodnotit provozní spolehlivost v průběhu životního cyklu stavby, a tím získat potřebný přehled o stavu spravovaných staveb a nákladovosti jejich provozu.

Přední odborníci se budou na konferenci zabývat významem životního cyklu staveb pro strategii jejich ekonomického provozu, užíváním staveb z pohledu věcného záměru stavebního zákona a vedení knihy o provozu stavby, dále využitím Facility managementu pro řízení ekonomického provozu užívání staveb a užíváním staveb z pohledu energetické náročnosti.

Na programu budou i další témata: diagnostika stavebních konstrukcí při průzkumu a hodnocení stavebně technického stavu v průběhu užívání staveb, oceňování stavebních prací údržby a prováděných oprav v průběhu užívání staveb, propočty nákladů životního cyklu staveb jako podklady pro věcné plány údržby a prováděných oprav, problematika bezporuchového provozu stavby řešená využitím teorie spolehlivosti a teorie obnovy a vliv úrovně technického zařízení staveb na morální zastarání dispozičního a konstrukčního řešení a na uživatelský komfort.

Podrobnější informace na adrese: goller@fsv.cvut.cz.

- ob -

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down