Autor
Kategorie:
Správa a rozvoj

Odolný městský mobiliář z betonu

S blížícím se jarem mnohé obce uvažují o novém mobiliáři pro veřejná prostranství. Jednu z možností představují lavičky, koše na odpadky a další zařizovací předměty, vyrobené z ušlechtilého betonu.

Jejich výraznou vlastností je vysoká hmotnost – například odpadkový koš váží až 230 kg, lavička zhruba 250 kg. Díky tomu mají opravdu značnou odolnost proti vandalismu a krádeži – s nainstalovanou lavičkou se dá velmi těžko pohnout. Lavičky, koše a další výrobky z této série jsou vhodné nejen do center měst, ale také na odlehlá místa, jako jsou silniční a dálniční odpočívadla nebo okolí sportovních a kulturních zařízení.

Masivní provedení jim však nijak neubírá na kráse. Povrchová úprava vymývaným betonem zaručuje dlouhodobě stálost vzhledu. Povrch se nešpiní, neodírá, neodlupuje ani nekoroduje a vyžaduje minimální údržbu. Provedení s hrubým, zrnitým povrchem navíc zaručuje, odolnost vůči sprejování, případně nalepování plakátů. To vše dává jistotu, že mobiliář zůstane dlouho pěkný a nepoškozený.

VHODNÝ DESIGN

Široká škála výrobků ve stejném dekoru nabízí možnost vybavit město nebo jeho část mobiliářem, který bude mít stejný design a zároveň vyhoví všem požadavkům na funkčnost, jež může město mít. Nabídka zahrnuje odpadkové koše bez víka i s víkem, lavičky s opěradly i bez nich, betonové stoly, venkovní květináče (čtvercové, obdélníkové i kruhové), dále různé zábrany a bariéry a v neposlední řadě i stojany na kola – to vše ve stejném designu, zajišťujícím kompaktní, moderní vzhled veřejného prostranství podle požadavků obce i architektů.

Výrobky jsou odolné a mají minimum poškoditelných dílů. Tam, kde je to potřeba, však výrobce zajišťuje dodávku náhradních dílů (například vložek do košů nebo kovových vík).

DVA VÝROBKY

Mezi oblíbené výrobky z nabídky mobiliáře patří odpadkové koše s víkem, které jsou vybaveny vyjímatelnou vložkou z pozinkovaného plechu. Víko má kvalitní povrchovou úpravou práškovou barvou a může být dodáváno s popelníkem nebo bez něj. Podle potřeby barevného ztvárnění veřejného prostranství se víka dodávají v různých barvách nebo v provedení z nerez oceli.

Dalším zajímavým výrobkem jsou lavičky a stoly pro venkovní posezení. Mají robustní konstrukci ze železobetonu, která dobře odolává vandalům. Doplněny jsou latěmi vyrobenými z recyklovaného plastu, který má velmi dobré tepelně izolační vlastnosti. Často používané lavičky bez izolační vrstvy jsou na jaře, na podzim, ale i ve večerních hodinách prakticky nepoužitelné kvůli chladu. Naopak tyto moderní výrobky je možné díky izolační vrstvě využívat k posezení i v chladnějším období.

Recyklovaný plast je ekologický materiál, vyrobený z vytříděných plastů, což má nezanedbatelný ekologický aspekt – obec tím jasně deklaruje svůj postoj k ochraně životního prostředí. Navíc výhodně – jedná se o materiál nadstandardně odolný proti opotřebení, povětrnostním vlivům a vandalismu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *