Autor
Kategorie:
Různé

Okružní křižovatka v Olomouci Stavbou roku

Soutěž Stavba roku 2012 vyhodocovali také na úrovni Olomouckého kraje. Prestižní titul v Kategorii 3 Stavby dopravní, inženýrské a vodohospodářské tam získal společný projekt dvou investorů - :statutárního města Olomouc a Olomouckého kraje nazvaný Okružní křižovatka ulic Dobrovského a Na střelnici....

Soutěž Stavba roku 2012 vyhodocovali také na úrovni Olomouckého kraje. Prestižní titul v Kategorii 3 Stavby dopravní, inženýrské a vodohospodářské tam získal společný projekt dvou investorů – :statutárního města Olomouc a Olomouckého kraje nazvaný Okružní křižovatka ulic Dobrovského a Na střelnici. Autorem projektu je společnost MORAVIA CONSULT OLOMOUC, dodavatelem společnost EUROVIA CS, a. s., odštěpný závod Morava, závod Zlín. Projekt ve své kategorii uspěl mezi 47 přihlášenými stavbami.

Na investiční akci za 33 mil. Kč se město podílelo jednou třetinou. »Rekonstrukce proběhla hladce a je vidět, že spolupráce s krajem se osvědčila. Uzavírky jsme využili k tomu, abychom souběžně zrekonstruovali vodovod a kanalizaci ve Studentské ulici,« uvedl při převzetí ceny Stavba roku náměstek primátora Ladislav Šnevajs.

Soutěž Stavba roku každoročně vypisuje Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, časopis Stavitel, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a Svaz podnikatelů ve stavebnictví ČR.

Okružní křižovatka ulic Dobrovského a Na střelnici v hanácké metropoli se stala jednou z pěti Staveb roku Olomouckého kraje.

FOTO: archiv

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *