Olomoucký kraj podpoří zelené školy

Olomoucký kraj finančně podpoří zelené školy, tj. takové, které se věnují environmentální výchově, ekologii a ochraně životního prostředí. Mezi osm škol, které mohou po dobu tří školních let užívat titul Zelená škola Olomouckého kraje, rozdělí celkem 150 tisíc korun. Do projektu se přihlásilo třiadvacet zájemců.

„Cílem soutěže je motivovat děti a žáky k ochraně životnímu prostředí a rozvíjet jejich kompetence k environmentálně odpovědnému jednání,“ přiblížil Aleš Jakubec, radní pro oblast školství Olomouckého kraje.

Sedm vítězných škol získá finanční odměnu ve výši devatenáct tisíc korun a jedna škola, která se umístila v kategorii Základní škola na 2. místě, obdrží příspěvek ve výši sedmnáct tisíc korun. Mezi úspěšné soutěžící patří například gymnázium v Šumperku, které je současně i Ekoškolou, mateřská školka ve Špičkách s certifikovanou přírodní zahradou nebo speciální škola v Jeseníku.

„Některé školy použijí peníze na koupi zahradního nářadí, další za ně uhradí pořízení pomůcek, které budou využívat při ekologické výchově. Každá škola dále obdrží sestavu ptačího krmítka, které následně poskládají sami žáci“ dodal Martin Šmída, krajský radní pro oblast životního prostředí.

Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo minulý týden ve Sluňákově – centru ekologických aktivit města Olomouce v Horce nad Moravou, v rámci krajské konference environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty. Ta byla určená pro ředitele a pedagogy základních a středních škol, středisek volného času a koordinátorům EVVO Olomouckého kraje.

Seznam Zelených škol 2023: Mateřská škola Špičky, Základní škola a Mateřská škola Smržice, Základní škola a Mateřská škola Olomouc, Dvorského 33,  1. místo, Základní škola Plumlov, okres Prostějov,  2. místo, Gymnázium, Šumperk, Masarykovo náměstí 8, Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Šumperk, Kladská 2, Střední škola zemědělská, Přerov, Osmek 47, Základní škola a Mateřská škola Jeseník, Fučíkova 312

/zr/*

Na snímku zleva: Aleš Jakubec, krajský radní pro oblast školství, zástupkyně jedné z oceněných škol a Martin Šmída, krajský radní pro oblast životního prostředí

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down