On-line petice proti tranzitní dopravě ve Středočeském kraji spuštěna

Ředitelství silnic a dálnic nečekaně vyřadilo ze seznamu plánovaných zpoplatněných úseků silnici I/2, protínající Středočeský kraj v úseku Říčany (hranice s hlavním městem Prahou)-Kutná Hora. Důvod pro zpoplatnění byl jasný: již nyní obce trpí náporem tranzitní kamionové dopravy, u níž se očekává, že se její intenzita bude v budoucnu zvyšovat.

"Mrzí mne, že když jsem se jako krajský zastupitel na připravované zpoplatněné úseky ptal na kraji v květnu, byl jsem ubezpečován, že silnice I/2 samozřejmě zpoplatněna bude. Kdo a proč rozhodl náhle jinak, se můžeme jen dohadovat,“ vysvětluje starosta Mukařova Rudolf Semanský. „Vzápětí jsem ale ujistil naše občany, že udělám maximum proto, aby se silnice I/2 nestala pozvánkou pro volný průjezd kamionů,“ dodává Semanský.
Pomoc při řešení tohoto problému nabídl senátor za benešovský obvod Zdeněk Hraba. „Stát musí s obcemi komunikovat. Tady vidíme, že se o to ani nikdo nepokusil. Pokud komunikace nefunguje, dopadá to tak, jak můžeme vidět právě při zpoplatnění silnice I/2“, tvrdí senátor Zdeněk Hraba. „Sešel jsem se proto s mukařovským starostou a spolu hledáme cesty, jak snížit intenzitu kamionové dopravy na silnici z Prahy na Kutnou Horu. Sám bydlím v Říčanech, které dotčená silnice protíná, takže vím, jak intenzivní je v tomto úseku kamionová doprava,“ dodává senátor Hraba.
Senátor Zdeněk Hraba spolu se starostou Mukařova a středočeským krajským zastupitelem Rudolfem Semanským spustili online petici za znovuzařazení silnice č. I/2 na seznam plánovaných zpoplatněných úseků pro kamionovou dopravu. Petice má sloužit jako nástroj sbírání názorů občanů žijících kolem silnice I/2. Občané mohou petici podepsat online na adrese www.bit.ly/petice_kamiony_do_obci_nepatri. V průběhu sbírání podpisů se senátor Hraba a starosta Semanský hodlají setkat s ministrem dopravy, aby našli řešení, jak tuto chybu napravit.*
/pk/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down