Autor
Kategorie:
Téma měsíce

Organizovaně cvičit mohou i neorganizovaní

Razantnější rozvoj sportovních aktivit pro neorganizované občany včetně seniorů odhlasovalo vloni zastupitelstvo MČ Praha 1. A nabídlo jim např. cvičení v létě pod širým nebem.

Obyvatelé či návštěvníci Prahy 1 si vloni v létě bez ohledu na věk či pohlaví mohli přijít bezplatně zacvičit na čerstvý vzduch na čtyři dětská hřiště, v dopoledních či odpoledních hodinách. Akce se konaly pod dohledem profesionálních lektorek, s hudebním doprovodem a s možností zapůjčit si cvičební pomůcky.

Vzhledem k tomu, že se cvičilo na hřištích MČ Praha 1 a ve výběrovém řízení byl podle vyjádření radnice pro Moderní obec kladen důraz na profesionalitu firmy (lektorů) i na materiální a technické vybavení, nevznikly žádné další náklady. Hodinová lekce vyšla asi na 2100 Kč.


Návštěvnost se odvíjela od počasí, které bylo vloni trochu vrtkavé, a maximální účast dosahovala asi dvaceti cvičenců. Nejvíce se zapojovaly matky s dětmi, na něž se organizátoři zaměřili především s cílem rozvíjet u dětí vztah ke sportovním aktivitám. Menší byla účast ze strany seniorů, kteří v mnoha případech tráví letní období na chatách. V září se připojily školní družiny.

MČ Praha 1 hodlá na základě kladného ohlasu nabídnout tuto aktivitu i letos. Cvičit by se mělo na dvou hřištích (na Žofíně a v Lannově ulici) od poloviny července do poloviny září.

Na dětských hřištích v Praze 1 mohli vloni v létě obyvatelé či kolemjdoucí cvičit aerobic, zumbu, jógu nebo posilovat.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *