Autor
Kategorie:
Různé

Ostrava již oficiálně Evropským městem sportu 2014

Sídlo Evropského parlamentu v Bruselu se o první listopadové středě stalo svědkem předání titulu Evropské město sportu 2014. Na slavnostním galavečeru tam titul a vlajku oficiálně převzali zástupci Ostravy v čele s náměstkem primátora Martinem Štěpánkem. Ceremoniálu se zúčastnily tři stovky hostů z...

Sídlo Evropského parlamentu v Bruselu se o první listopadové středě stalo svědkem předání titulu Evropské město sportu 2014. Na slavnostním galavečeru tam titul a vlajku oficiálně převzali zástupci Ostravy v čele s náměstkem primátora Martinem Štěpánkem. Ceremoniálu se zúčastnily tři stovky hostů z celé Evropy.

Ostrava se o této poctě dozvěděla už letos na jaře, kdy to na Zlatou tretru osobně přijel oznámit prezident Asociace evropských měst sportu (ACES) při Evropské komisi Gian Francesco Lupatelli. Udělení titulu oceňuje Ostravu jako město se vzorovým přístupem ke sportu.

Například už dva dny po slavnostním aktu v Bruselu se v Ostravě na podporu a propagaci získaného titulu uskutečnil celoměstský štafetový běh. Trať dlouhou 120 km a vedoucí všemi 23 ostravskými obvody absolovovaly dvě pětičlenné skupiny běžců MK Seitl Ostrava. »S mírnou nadsázkou řečeno, nechali jsme se inspirovat během s olympijskou pochodní. V našem případě měli běžci místo pochodně listinu s erby jednotlivých obvodů, kam starostové zapisovali svá poselství nebo přání Ostravě do roku 2014, do roku sportu. Abychom byli úspěšní, musíme všichni dobře spolupracovat,« připomněl náměstek primátora Martin Štěpánek.

Po Liberci (2012) a Náchodě (2013) získala Ostrava titul Evropské město sportu jako třetí město České republiky. Pro rok 2014 kandidovala v kategorii Cities – velkoměsta do půl milionu obyvatel. Tituly Evropské město sportu vyhlašuje od roku 2001 Asociace ACES ve třech kategoriích: Capitals, Cities a Town.

Zástupci Ostravy s vlajkou Evropského města sportu 2014, kterou oficiálně převzali v Evropském parlamentu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *