Autor
Kategorie:
Různé

Ostrava-Přívoz zkulturní prostor před nádražím

Největší letošní investiční akci zahájil ostravský městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz. Projekt označovaný jako Estetizace přednádražního prostoru v Ostravě-Přívozu má v této lokalitě podle místostarosty Dalibora Mouky zajistit funkční propojení jednotlivých druhů veřejné hromadné dopravy,...

Největší letošní investiční akci zahájil ostravský městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz. Projekt označovaný jako Estetizace přednádražního prostoru v Ostravě-Přívozu má v této lokalitě podle místostarosty Dalibora Mouky zajistit funkční propojení jednotlivých druhů veřejné hromadné dopravy, přičemž přibude i nová točna pro dálkové autobusy. Součástí projektu je i nová rampa pro bezbariérový přístup na nádraží, dispečink se zázemím pro řidiče a objekt s občerstvením a veřejnými toaletami. Rozšířena má být mj. i trolejbusová smyčka a změněn tvar a velikost středového ostrůvku, na bezmála dvojnásobek se zvýší i počet stání na parkovišti před nádražím. Součástí projektu je i velkorysá úprava veřejné zeleně.

Jak Dalibor Mouka dále uvedl, zahájení stavby bylo naplánováno už na minulý rok, kdy obvod vypsal výběrové řízení na dodavatele stavby. »Veřejnou zakázku jsme však zrušili, jelikož jsme pojali podezření na společný postup uchazečů o veřejnou zakázku odporující zásadám transparentnosti a rovného zacházení,« konstatoval místostarosta. Obvod proto vypsal druhou soutěž, která již probíhala transparentně a v pořádku. »Stavbu bude realizovat společnost OHL ŽS, a. s.,« upřesnil místostarosta.

Původní, loňská veřejná soutěž na Estetizaci přednádražního prostoru byla vysoutěžena za 111 mil. Kč, nyní je cena 71 mili-onů včetně DPH. Městský obvod obdrží pro realizaci projektu 85% dotaci z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko.

Stavba by měla být dokončena letos v listopadu.

Přednádražní prostor v Ostravě-Přívozu má být na podzim změněn k nepoznání.

vizualizace: archiv městského obvodu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *