Autor
Kategorie:
Různé

Ostravští hasiči mají novou techniku

Hasičskou techniku pořízenou za peníze města a kraje převzali v polovině ledna zástupci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) a jednotky Sboru dobrovolných hasičů (SDH) z Ostravy-Michálkovic. Předání dvou vozidel Mercedes Econic a Tatra T815 byli na Prokešově náměstí před...

Hasičskou techniku pořízenou za peníze města a kraje převzali v polovině ledna zástupci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) a jednotky Sboru dobrovolných hasičů (SDH) z Ostravy-Michálkovic. Předání dvou vozidel Mercedes Econic a Tatra T815 byli na Prokešově náměstí před Magistrátem města Ostravy přítomni primátor Petr Kajnar, starosta ostravského městského obvodu Michálkovice Martin Juroška a zástupci HZS MSK a SDH Michálkovice.

Profesionálním hasičům HZS ze Slezské Ostravy a Přívozu nahradí Mercedesy (CAS 20 MB Econic 4×2) již dosluhující automobily CAS 27 Dennis Rapier. Cisternové automobilové stříkačky ve speciálním provedení jsou určeny pro přepravu požárního družstva 1+5 a hasebních zařízení pro zásah vodou nebo pěnou. Vezou i prostředky pro technické zásahy s náplní hasiv o objemu 2700 litrů vody a 200 litrů pěnidla. Nové automobily jsou mj. vybaveny hydraulickým vyprošťovacím zařízením, řetězovou a kotoučovou pilou, motorovým lanovým navijákem, plovoucím a kalovým čerpadlem, přetlakovým ventilátorem na odvětrávání zakouřených prostor, elektrocentrálou s osvětlovacím stožárem a další špičkovou technikou. Vozidla byla zaplacena z prostředků města Ostravy, pořizovací náklady za oba vozy činily 23,088 mil. Kč.

Dobrovolní hasiči z Michálkovic nahradí téměř třicet let starý Liaz Tatrou 815 (CAS 30 T 815-7 4×4.1). Toto vozidlo bylo většinově financováno městem Ostrava a částečně i dotacemi Ministerstva vnitra a Moravskoslezského kraje. Cisterna, jejíž pořizovací cena je 6,1 mil. Kč, je určena pro přepravu požárního družstva o zmenšeném početním stavu a hasebních prostředků pro zásah vodou nebo pěnou.

»Od roku 2006 jsme na požární ochranu vyčlenili z rozpočtu města přes 506,5 mil. Kč. Doufám, že nová, moderní technika usnadní plnění nesnadných hasičských povinností, a připomínám, že nové vozy určitě nejsou posledními financovanými z rozpočtu města,« uvedl primátor.

Tento nový Mercedes (CAS 20 MB Econic 4×2) jistě bude chloubou profesionálních hasičů ze Slezské Ostravy a Přívozu.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *