Autor
Kategorie:
Různé

Padne český rekord ve sběru elektrošrotu?

Tradiční ekologický svátek - Den Země, se uskuteční i ve Starém Městě na Uherskohradišťsku. Ve svém areálu jej tam uspořádá společnost REC Group s. r. o., a to v pátek 19. dubna (8-21 hod.) a v sobotu 20. dubna (13-21 hod.). Součástí akce bude pokus o zápis do Knihy rekordů ve sběru vysloužilých...

Tradiční ekologický svátek – Den Země, se uskuteční i ve Starém Městě na Uherskohradišťsku. Ve svém areálu jej tam uspořádá společnost REC Group s. r. o., a to v pátek 19. dubna (8-21 hod.) a v sobotu 20. dubna (13-21 hod.). Součástí akce bude pokus o zápis do Knihy rekordů ve sběru vysloužilých elektrospotřebičů.

O rekord se na Slovácku chtějí pokusit v sobotu. Návštěvníci by ze svých domácností měli přinést co nejvíce vysloužilých elektrospotřebičů, čímž nejenže pomohou dobré věci, ale stanou se i spolutvůrci případného nového českého rekordu.


V sobotu také v místním KOVOZOO přivítají jeho nový přírůstek – bizona. Připomeňme, že KOVOZOO u areálu společnosti REC Group sestává z modelů zvířat, sestavených výhradně z elektrošrotu. Jiný pohled na elektrošrot nabídne rovněž v so-botu dceřiná společnost OTR Recycling. Spolu s dalšími partnery předvede v areálu ukázky recyklace ledniček, ale také »bagrovou show« a představí i techniky zpracovávající odpad.

Den Země každoročně slaví více než miliarda lidí v 175 státech světa.

Ojedinělou KOVOZOO obývá už několik desítek »zvířat« v životní velikosti a svojí propracovaností téměř autentických s živými. Všem jim je společné, že jsou sestavena z použitých elektrozařízení.

FOTO: archiv REC GROUP

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *