Pardubice podpořily vznik další akumulační nádrže na hřišti SK Pardubičky

V areálu SK Pardubičky budou chytat nejen góly, ale také více vody díky vybudování druhé akumulační nádrže na zachycení dešťovky. Město podpořilo pořízení této nádrže, která pojme až 15 metrů krychlových vody včetně vody z přilehlého objektu, dotací 50 tisíc korun z Programu podpory sportu.

„Vzhledem k horkům a období sucha je důležité myslet také na efektivní hospodaření s vodou. I proto jsme se rozhodli podpořit tento záměr a vyčlenit peníze z rezervy Programu podpory sportu na pořízení nové akumulační nádrže, díky které bude možné hospodárněji pečovat o fotbalové hřiště v areálu SK Pardubičky,“ informuje náměstek primátora zodpovědný za oblast sportu Jakub Rychtecký s tím, že SK Pardubičky navíc letos slaví 90 let své existence.

Nová nádrž na vodu umožní navýšit akumulaci vody v areálu z původních 15 na 30 metrů krychlových, které poslouží k údržbě travnatých ploch. Ty jsou přitom využívány k tréninkové přípravě 9 fotbalových družstev mládeže a dospělých i k pořádání mistrovských soutěžně zápasových částí.

„Důvodem navýšení akumulace je opakující se nedostatek vody pro kropení a zároveň šetrné chování k našemu podzemnímu vodnímu vrtu, který byl vybudován v letech 2007 a 2008. Vzhledem k nedaleké masivní výstavbě v okolí areálu dochází postupně k narušování podzemních vodních cest, což vede k úbytku vody ve vrtu a tím i k jeho vydatnosti. Jsme moc rádi, že se nám podařilo na zainvestování tohoto záměru sehnat další zdroje z města a z Pardubického kraje,“ informuje místopředseda klubu SK Pardubičky Tomáš Svoboda.

Celkové náklady spojené s pořízením a instalací akumulační nádrže, která je již usazena na svém místě, a jejíž nejbližší okolí čekají ještě terénní úpravy, mají vyjít na 145 tisíc včetně DPH.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down