Pardubice uspořádají ve spolupráci s obyvateli na závěr prázdnin veřejnou hostinu

Pardubická radnice plánuje stylové rozloučení s létem, a to společnou večeří na třídě Míru. Tu totiž poslední srpnový den zaplní přes 200 metrů dlouhá tabule tvořená ze 70 stolů, kterou ozdobí bílé ubrusy a luční kvítí. Pokrmy zajistí příchozí. Součástí akce bude doprovodný program pro všechny generace. Akce vzniká ve spolupráci se spolkem Piána na ulici.

Ve čtvrtek 31. srpna se od 17 do 22 hodin přemění pardubická třída Míru na jeden velký jídelní stůl, k němuž budou moci zasednout nejen pardubičtí občané. Každý z nich může přinést občerstvení a nabídnout ho i svému sousedovi. Vstup na akci je zdarma a cílem je společně strávený čas na netradičním místě.

Hlavním programem sami účastníci

Kdo nemůže přinést jídlo, ať vezme karty. Kdo nemá karty, ať vezme deskové hry. Důležitá je především atmosféra, kterou občané vytvoří. Té bude napomáhat i netradiční výzdoba třídy Míru v podobě girland nebo lehátek. Během akce bude odkloněna městská hromadná doprava.

„Máme velkou radost z toho, že se Pardubice stanou prvním českým městem po Praze, kde se tato akce uskuteční. Chtěla bych proto jménem města pozvat Pardubáky na nezapomenutelnou akci, na které se můžeme společně rozloučit s prázdninami,“ říká náměstkyně primátora pro kulturu Jiřina Klčová a dodává, že spolek Piana na ulici na konci července uspořádal Stůl přátelství v německém městě Selb, které je partnerským městem Pardubic.

Stůl jako symbol spojení

Na celé akci město spolupracuje s výše zmíněným spolkem Piána na ulici, který má s pořádáním těchto akcí bohaté zkušenosti. V červnu 2020 uspořádal stejnou akci „Prostřený most“ přímo na pražském Karlově mostě a letos v červnu zase na Pražském hradě. „Stůl je odvěkým symbolem spojení. Hlavním smyslem těchto slavností je spojování lidí, kteří se třeba pravidelně potkávají na ulici, ale přitom se neznají. Může se to sice zdát jako banální myšlenka. Výsledkem je ale vždy událost s unikátní atmosférou,” říká zakladatel spolku Piána na ulici Ondřej Kobza.

Akce STŮL NA MÍRU bude již druhým společným projektem Pardubic se spolkem Piána na ulici. V polovině června totiž Ondřej Kobza s primátorem Janem Nadrchalem společně odhalili Poesiomat před hlavním nádražím. „Na Poesiomat jsme měli od začátku spoustu pozitivních ohlasů. Proto se velmi těšíme na další společný projekt a věřím, že si Pardubáci u prostřeného stolu užijí výjimečný večer,” uzavírá Ondřej Kobza.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down