Pardubický kraj plánuje rekonstrukce objektů za víc než 1 miliardu

Kvůli úsporám energie by mělo opravou projít v Pardubickém kraji v následujících pěti letech více než 60 objektů, mezi nimi především školy, zdravotnická zařízení a další budovy v majetku kraje.

Rada Pardubického kraje jednala ve čtvrtek 2. dubna o pokračování rekonstrukcí objektů zařazených do tzv. zásobníku projektů, jejichž opravy umožní realizaci úspor energií v nadcházejícím programovacím období 2014–2020 z operačního programu Životní prostředí.

Rekonstrukce se budou týkat z velké části školských zařízení, ale také jednotlivých pracovišť Nemocnice Pardubického kraje a dalších budov v majetku kraje (na snímku rekonstruovaný blok interny v Ústí nad Orlicí, foto: www.pardubickykraj.cz). Náklady u více než 60 projektů jsou předběžně odhadovány na více než 1 miliardu korun.

„Pardubický kraj převzal majetek ve velmi špatném stavu, a proto v posledních letech investujeme nemalé prostředky především do zateplení obvodových zdí, výměny oken či střech. Vzhledem k tomu, že se nám v končícím programovacím období nepodařilo zateplit všechny budovy, tak v tom budeme pokračovat i v dalších letech,“ uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, který zároveň připomněl, že celková výše nákladů je v této fázi plánování pouze hrubým odhadem. Zkušenosti s projekty realizovanými v minulosti navíc podle něj ukazují, že vysoutěžené ceny mohou být ve výsledku až o 30 % nižší než ceny projektové.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *