22.02.2016 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Parkování na Malostranském náměstí v Praze brzy skončí

Na pokyn náměstka pražské primátorky Petra Dolínka vypoví Technická správa komunikací (TSK) v nejbližších dnech nájemní smlouvu provozovateli parkoviště na Malostranském náměstí. Od 1. července se tak v lokalitě nebude parkovat a náměstí změní svoji tvář.

 

TSK ode mne dostala pokyn vypovědět smlouvu tak, aby od července již na Malostranském náměstí parkoviště nebylo, a naopak mohly být posuzovány nabídky na zřízení předzahrádek či různých občanských aktivit, které tak budou moci být v tomto historickém srdci Prahy provozovány,“ uvedl Dolínek.

 

Tento krok vítají i zástupci městské části Praha 1. „Jednoznačně to podporuji. Jsem přesvědčen a říkám to dlouhodobě, že Malostranské náměstí si zaslouží mnohem důstojnější využití než coby parkoviště. Zároveň ovšem budeme požadovat, aby parkující auta nezahltila okolní ulice,“ řekl zástupce starosty Prahy 1 Daniel Hodek.

 

Dolínek vydal pokyn TSK i s vědomím, že se proti odstranění parkoviště ozvali poslanci. „Pevně věřím, že poslanci pochopí, že je správné, aby jejich zájem, který jinak chápu, v tomto případě ustoupil zájmu Prahy, jejích občanů i návštěvníků a v neposlední řadě geniu loci Malostranského náměstí,“ vysvětlil Dolínek, podle nějž se problém parkování poslanců i zaměstnanců Poslanecké sněmovny dá řešit i bez toho, aby na Malostranském náměstí muselo budovat podzemní parkoviště, které se tam nehodí. „Podle názoru odborníků z Institutu plánování a rozvoje má sama Poslanecká sněmovna řadu kapacit, které se dají využít pro parkování. Zároveň je hned za řekou u Rudolfina podzemní parkoviště,“ uvedl Dolínek.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down