01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PayPass pro města a obce

Aktuální potřeby municipalit lze rozdělit do dvou hlavních skupin - identifikace a platební systém. Obě se prolínají v jediném nosiči, tj. v platební/identifikační kartě. Sofistikované identifikační systémy dosud nabízely městům možnost kontrolovat přístup do budov, na speciální režimová...

Aktuální potřeby municipalit lze rozdělit do dvou hlavních skupin - identifikace a platební systém. Obě se prolínají v jediném nosiči, tj. v platební/identifikační kartě. Sofistikované identifikační systémy dosud nabízely městům možnost kontrolovat přístup do budov, na speciální režimová pracoviště, k výpočetní či telekomunikační technice či vjezdy na vyhrazená parkoviště. Výstupem systémů je vedle evidence docházky zaměstnanců či kontroly pohybu návštěvníků například možnost evidence zápůjček. Řešení společností Global Payments Europe a MasterCard však představuje novou dimenzi, celý balíček možností včetně služeb pro občana - na jedné kartě evidenční, platební a dokonce i věrnostní aplikaci.

Platební funkce karty mohou být uzpůsobeny pro privátní (uzavřený) i pro otevřený platební systém nebo mohou být připraveny pro variantu, kdy privátní systém má být perspektivně překlopen do systému otevřeného.

Technologie PayPass představuje moderní řešení pro otevřené platební systémy. Karta je vybavena bezkontaktním čipem, proto je platba velmi rychlá a jednoduchá. Pokud se jedná o platbu částky pod stanoveným limitem (například 500 Kč), nezadává držitel karty žádný PIN, pouze kartu přiloží k čtečce; rychlost odbavení klienta je přitom nesmírně důležitá například v městské dopravě. Zásadní výhodou je omezení manipulace s hotovostí a také automatická evidence plateb, příprava podkladů pro účetnictví a výkaznictví. Nová technologie se v současné době používá či zkouší ve 30 zemích světa.

/sk/

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down