Pelhřimovským školákům začalo sloužit nové hřiště i s oválem pro atletiku

Elektronickou aukci využilo město Pelhřimov k tomu, aby získalo nejlepší nabídku na pořízení nového víceúčelového hřiště s atletickým oválem. Přesně takové hřiště mají od tohoto týdne k dispozici žáci pelhřimovských základních škol. Nahradilo dosavadní, už zastaralé travnaté hřiště. Investorem nového hřiště bylo město, které na tento účel vynaložilo 10,7 mil. Kč včetně DPH.

Provoz hřiště zajišťuje ZŠ Osvobození, přičemž do konce letošního roku si ho lze podle rozhodnutí rady města pronajímat zdarma. „Provozní řád umožňuje i rezervaci pro uzavřenou skupinu. Mohou ho tedy využít i instituce, které vlastní nemají. Snažíme se investice rozprostřít do všech částí města, aby lidé byli spokojení a mohli aktivně trávit volný čas. Jsem velmi rád, že jsme postoupili o další krok ve zkvalitnění života v oblasti sportu," uvedl starosta Pelhřimova František Kučera při otevření sportoviště.

Dominantou sportoviště je atletický ovál se čtyřmi drahami s umělým sportovním polyuretanovým povrchem Porplastic. Součástí areálu jsou i další tři plochy s různobarevným rozlišením pro další sporty, jako jsou volejbal, tenis, basketbal a florbal,“ vysvětlil Jiří Berka z obchodního oddělení závodu Sportovní stavby Swietelsky stavební. Tato společnost totiž do elektronické aukce podala nejlepší nabídku. Její závod Sportovní stavby s pracemi začal v červenci a dokončil je v říjnu.

Pro školní děti, sportující občany či spolky ve městě jde tedy o velmi dobrou zprávu. Pelhřimovská radnice přitom letos dokončí ještě dětské hřiště v lokalitě Městských sadů.*

/zz/

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down