Zajímavá praxe v Hanušovicích: Pokuty vybrané za rychlou jízdu a další přestupky půjdou dětem

Dobrému účelu poslouží peníze, které Hanušovice na Šumpersku, respektive jejich městská policie vybere na pokutách a dalších přestupcích, poslouží dobrému účelu. Radní města se dohodli na tom, že tyto finance použije město na vzdělávací a sportovní aktivity v základní i mateřské škole.

„Řidiči, kteří jezdí Hanušovicemi rychle nebo páchají jiné přestupky, často nejvíc ohrožují chodce, a zejména děti. Proto nám přišlo fér použít takto vybrané peníze, i pokuty z dalších přestupků, právě pro naši základní školu a školku,“ vysvětlil Marek Kostka, starosta Hanušovic.

Na pokutách za přestupky loni strážníci v Hanušovicích i okolních obcích vybrali více než 130 tisíc korun. Rozhodně však nešlo jen o rychlou jízdu – strážníci dohlíželi a pokutovali také porušování obecně závažných vyhlášek, mezi které patří například ta o zákazu konzumace alkoholu na vybraných veřejných místech, volné pobíhání psů či narušování veřejného pořádku.

„Kromě dohledu nad pořádkem v Hanušovicích zajišťují naši strážníci také dohled v okolních obcích. Konkrétně máme podepsanou smlouvu s Kopřivnou, Jindřichovem a Rudou nad Moravou. Vloni jsme pomáhali i ve Starém Městě, kde už ale teď mají vlastní městskou policii,“ informovala Ivana Vlachovská, velitelka Městské policie Hanušovice.

Hanušovická radnice školákům pravidelně přispívá například na lyžařský kurz. Letos i v následujících letech investuje nemalé finanční prostředky do modernizace obou školních budov.* 

/zr/

Na obrázku: Plakát zvoucí na promítání dokumentárního snímku Ing. Vojtěcha Lachnita Proměna Hanušovic v čase

Zdroj: městský úřad

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down