01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PĚNY PRO MONTÁŽE OKEN A DVEŘÍ

Výměna či montáž oken nebo dveří nemusí nutně znamenat pohromu v podobě bytu plného cementu a písku. Peripetie se sháněním míchačky, s přípravou malty nebo se zdlouhavým úklidem odpadají při použití montážní polyuretanové pěny Zwaluw. Výrobcem tohoto produktu je společnost Den Braven. Jedná se o...

Výměna či montáž oken nebo dveří nemusí nutně znamenat pohromu v podobě bytu plného cementu a písku. Peripetie se sháněním míchačky, s přípravou malty nebo se zdlouhavým úklidem odpadají při použití montážní polyuretanové pěny Zwaluw.

Výrobcem tohoto produktu je společnost Den Braven. Jedná se o jednosložkovou a polotvrdou plnící montážní pěnu na bázi vlhkem se vytvrzujícího polyuretanu, která je použitelná při teplotě od +2 až do +35 stupňů Celsia.

Montážní pěna poskytuje dobrou zvukovou i tepelnou izolaci. Navíc má výbornou přilnavost na nejrůznější druhy podkladů, jako jsou plasty, beton, kámen, dřevo, železo, hliník či sklo.

SNADNÁ MONTÁŽ

Práce s montážní pěnou je snadná. Při montáži oken či dveří lze aplikovat pěnu z dózy po důkladném protřepání přímo do otvoru mezi okenním (dveřním) rámem a zdivem, a to po usazení oken (dveří) a kontrole všech důležitých ukazatelů (lehké zavírání, žádný samostatný pohyb okenního křídla, rám ve vodorovné poloze apod.).

Ideální rozměr spáry je od 8 do 15 milimetrů, přičemž ji vyplňujeme odzdola vzhůru, a to pouze do jedné třetiny šířky spáry. Je-li teplo a slunečno, pak je vhodné zdivo předem navlhčit rozprašovačem.

Pěna v průběhu zhruba jedné hodiny po aplikaci zvětší svůj rozměr dvakrát až třikrát, a tím spáru zcela vyplní. Po vytvrzení, které v závislosti na teplotě a relativní vlhkosti trvá pět až čtyřiadvacet hodin, lze přebytečnou pěnu odřezat nožem a poté povrchově upravit buď štukem, nátěrem, olištováním nebo zaomítáním.

DALŠÍ POUŽITÍ

Montážní pěna je ovšem díky svým vynikajícím vlastnostem a snadnému použití vhodná nejen pro montáž oken a dveří. Lze ji využit všude tam, kde je nutné něco utěsnit, a zabránit tak úniku tepla nebo pronikání hluku.

S pěnou Zwaluw lze například utěsňovat prostupy stoupaček či průchody elektrického vedení stěnami, vyplňovat dutiny mezi stěnou a oknem, zacelovat mezery mezi střechou a krovy nebo zateplovat vanu.

Přestože je práce s touto pěnou rychlá a jednoduchá, může se stát, že při jejím použití zašpiníme své okolí. I zde má firma řešení. Nevytvrzenou pěnu je možno snadno odstranit čističem polyuretanové pěny Zwaluw.

Pro montáže velkých okenních rámů, výloh, vjezdových či garážových vrat dodává firma dvousložkovou polyuretanovou pěnu. Vytvrzování této pěny funguje na principu chemické reakce - smíchání dvou komponentů - polyuretanu s tvrdidlem. Výhodou tohoto systému je velmi rychlé vytvrzení (cca do 30 minut) a po uplynutí této doby již můžeme s pěnou dále pracovat (ořezávat, omítat atd.).

- ob -

FOTO ARCHÍV

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down