Plzeň nabízí občanům i firmám novou aplikaci Záborová kalkulačka

S koncem loňského roku spustilo město Plzeň aplikaci Záborová kalkulačka, která umožňuje výpočet ceny za zábor parkovacích míst v placených zónách na místních komunikacích. Využijí ji občané i firmy, které na území města staví nebo pořádají akce.

Občané i firmy, které například při stavbě potřebují využít místní komunikaci v zónách placeného státní, musí požádat o tzv. zábor veřejného prostranství. V žádosti je nutné přesně a podrobně specifikovat účel užívání. V případě, že se zábor veřejného prostoru nachází v placené zóně, je nutné vyblokovat parkovací místa. Prostřednictvím nové aplikace Záborová kalkulačka si může žadatel  předběžně spočítat náhradu za ušlý výnos z vyblokovaných parkovacích míst.

Pro výpočet konečné částky je však rozhodující až následně vystavená faktura za přesný počet vyblokovaných parkovacích míst v závislosti na době záboru a zóně placeného stání.  Náhrada ušlého výnosu u záboru parkovacích míst osazených parkovacím automatem se uplatňuje ve výši sazby náhrady ušlých výnosů vypočítané společností Plzeňské městské dopravní podniky, a. s., na základě průměrné obsazenosti parkovacích míst v jednotlivých zónách za předchozí období. Proto se cena za jednotlivé lokality liší.

„Chtěli jsme umožnit občanům i firmám předem si spočítat, kolik je zábor bude stát. Teď už nemusí chodit na úřad, aby si cenu zjistili. Výsledek ze záborové kalkulačky současně slouží jako podklad pro fakturaci vypočtené částky. Celkově nová aplikace pomůže zrychlit práci úřadu při vyřizování žádostí a zkrátí čekání žadatelů,“ vysvětlil náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.

Aplikaci připravily městské příspěvkové organizace Správa veřejného statku města Plzně a Správa informačních technologií města Plzně.  K dispozici je na: https://kvpm.plzen.eu

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down