Plzeň pokračuje v rozvoji Sportovního areálu Prokopávky. Vzniknou hřiště na beachvolejbal

Od loňského roku mohou Plzeňané využívat opravený Sportovní areál Prokopávka v plzeňském Bolevci. Rekonstrukce celého sportoviště za více než 200 milionů korun bez DPH začala v září 2019. Areál poskytuje komplexní nabídku aktivit pro sportovní kluby i veřejnost. Město ještě vybuduje čtyři beachvolejbalová hřiště. 

„V loňském červenci jsme slavnostně otevřeli celý zrekonstruovaný areál, v němž jsou sportovní hala, malá tělocvična a ubytovací zařízení s restaurací. Ve vnějších prostorách prošlo revitalizací fotbalové hřiště s umělým travním povrchem, město vybudovalo zcela novou in-line dráhu, parkoviště i rampu pro pěší a vozíčkáře. Občané Lochotína a Bolevce díky tomu mají širokou škálu sportovního vyžití, které mohou spojit s procházkou do oblasti blízkých Boleveckých rybníků. Jsem rád, že komplex ještě rozšíříme, věřím, že tím uděláme plážovým volejbalistům radost,“ řekl primátor města Plzně Pavel Šindelář.

„Náklady na výstavbu beachvolejbalových hřišť v areálu Prokopávky jsou 20,7 milionu korun bez DPH. Čtyři hřiště včetně pneumatické haly s dvouplášťovým systémem budou mít rozměry 46 x 31 x 11 metrů. Pro osvětlení hřišť bude použito šesti osvětlovacích stožárů. K pneumatické hale přistavíme budovu technického zázemí včetně venkovních sprch,“ uvedl Roman Zarzycký, první náměstek primátora, do jehož gesce patří oblast sportu. 

Do budoucna chce město do sportovního areálu i nadále investovat a rozšiřovat ho. V nejbližší době plánuje zahájit také stavbu dětského hřiště. Sportovní areál Prokopávka provozuje od roku 2016 TJ Lokomotiva Plzeň, město s klubem uzavřelo nájemní smlouvu do konce roku 2033.*

/zr/

 

Vizualizace rekonstruovaného Sportovního areálu Prokopávka v plzeňském Bolevci

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down