Plzeň uspěla v soutěži Podnikatelský projekt roku se svým technologickým centrem

 

V celorepublikové soutěži Podnikatelský projekt roku, kterou pořádá Ministerstvo průmyslu a obchodu spolu s Agenturou pro podnikání a inovace, získala jednu z hlavních cen za rok 2022 Plzeň se svým Podnikatelským a inovačním centrem BIC Plzeň na Borských polích a sdílenými prostorami coworkingu v Riegrově ulici.

„Je třeba, abychom o průmyslu 4.0 nejen mluvili, ale pro jeho rozvoj na území města Plzně i skutečně něco dělali. Vítám, že se v uplynulých letech podařilo nastartovat úspěšné projekty a mám radost, že jeden z nich nyní získal prestižní ocenění. Pro všechny lidi, kteří se na takových projektech podílí, je to velká motivace pro další práci. Jako město chceme v tomto směru plně pokračovat a s podporou jít ještě dále,“ reagoval na ocenění primátor Roman Zarzycký.

Projekt technologického centra a coworkingu souvisí se stále rostoucí poptávkou po inovační infrastruktuře a potřebě zakládat nové inovační firmy. Řeší akutní problém nedostatku vhodné sdílené infrastruktury pro začínající firmy a startupy i nedostatečnou infrastrukturu pro technologicky zaměřené expandující firmy v plzeňském regionu,“ uvedl Luděk Šantora, jednatel BIC Plzeň.

Technologické centrum s plochou více než 1500 metrů čtverečních je umístěno v průmyslové části města Plzně v blízkosti Západočeské univerzity a výzkumného centra nových technologií. Vedle zajímavého architektonického řešení nabízí vysoce kvalitní infrastrukturu. Původní revitalizované vojenské prostory jsou upraveny tak, aby byly vhodné pro společnosti působící v technologicky náročných oborech jako mechatronika, embedded systémy a průmyslová automatizace.

Coworkingové centrum o ploše 229 metrů čtverečních v historickém centru Plzně cílí na mladé podnikatele a firmy, které ve svých počátcích finančně nedosáhnou na drahé prostory, ale chtějí budovat svůj potenciál a vystupovat jako solidní firma se zázemím. Mají k dispozici pracovní místa, kanceláře i zasedací místnosti pro svou prezentaci a obchodní jednání.

Všechny projekty soutěže za rok 2022 byly realizovány z OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. V prostorách Pražské křižovatky byly ceny předány ve středu 16. listopadu, a to za vítězné projekty 12 úspěšných podnikatelů.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down