Plzeňský kraj podepsal smlouvu s novým dopravcem

Náměstek hejtmanky pro dopravu Pavel Čížek a předseda představenstva společnosti GW Train Regio a. s. Petr Bosáček včera podepsali Smlouvu o veřejných službách v přepravě cestujících ve veřejné drážní osobní dopravě na celek Jihozápad – část 1 - Pošumaví včetně dodatku 1.

Společnost GW Train Regio a. s. nabídla v elektronické aukci nejnižší nabídkovou cenu 157,18 Kč/vlkm, kterou dále dodatkem 1 navrhla ve prospěch Plzeňského kraje snížit na cenu 155,94 Kč/vlkm,“ uvedl náměstek hejtmanky pro dopravu Pavel Čížek. Smlouva je uzavřena na období prosinec 2023–2033.

Nový dopravce bude zajišťovat provoz vlaků na linkách P11 Horažďovice předměstí – Sušice – Klatovy (se zájezdy do Strakonic) a P23 Domažlice – Klatovy, jimiž je vymezen provozní celek veřejné zakázky Jihozápad – část Pošumaví.

S novým dopravcem se výrazně zlepší dopravní spojení Plzeň–Sušice. Modernizované nízkopodlažní a klimatizované jednotky GW Train Regio budou v prosinci roku 2023 navazovat v Horažďovicích na nové vlaky Regiopanter Českých drah. V Klatovech navážou na nové vlaky Regiopanter, které vyjedou letos v prosinci a na moderní jednotky PESA v Domažlicích. Tím bude okruh uzavřen a cestující bude všude obsloužen vlaky na úrovni 21. století,“ shrnul výhody smlouvy s novým dopravcem Pavel Čížek.*

/tz/

Na snímku: Po podpisu smlouvy  o veřejných službách v přepravě cestujících ve veřejné drážní osobní dopravě na celek Jihozápad – část 1 - Pošumaví včetně dodatku 1:  náměstek hejtmanky Pavel Čížek (vlevo) a předseda představenstva společnosti GW Train Regio a. s. Petr Bosáček.

Foto: archiv kraje

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down