Plzeňský magistrát pořádal úspěšnou sbírku hraček Od dětí dětem

Odbor sociálních služeb plzeňského magistrátu poprvé vyhlásil sbírku hraček. Kvalitní a funkční hračky darovali zaměstnanci magistrátu a městských organizací, plzeňských obvodů, mateřských škol i veřejnost. Získané věci potěší děti ze sociálně slabých rodin nebo i malé pacienty v nemocnici.

„Jedná se o nový projekt Odboru sociálních služeb Magistrátu města Plzně, jehož cílem bylo udělat radost v této složité době dětem, které nemají v životě tolik štěstí,“ řekl radní města Plzně pro oblast sociální a aktivní život seniorů Jiří Šrámek, pod jehož záštitou se první ročník sbírky konal.

Shromažďování darovaných věcí probíhalo od 21. listopadu do 2. prosince. „Sbírka byla původně určena jen pro zaměstnance magistrátu a jeho organizací. Díky síle sociálních sítí se dostala i mezi veřejnost. Lidé přinesli neuvěřitelné množství plyšových hraček, knih, panenek, autíček, stavebnic, ale také jízdní kola, koloběžky či houpací hračky. Mezi dárci byly i samotné děti,“ přiblížil Jiří Šrámek. Do akce se zapojili také zaměstnanci Městského ústavu sociálních služeb v Plzni, městské policie, některých mateřských škol nebo Dětského centra Plzeň, ale třeba i dobrovolní hasiči.

Přinesené hračky zaměstnanci odboru několik dnů třídili a některé balili jako vánoční dárky. V pátek 9. prosince je rozvezli do organizací Domov sv. Zdislavy, NADĚJE, MáTa pro rodinu, Ponton a Blízký soused, které pracují s dětmi ze sociálně slabého prostředí. Dárky dostala i Fakultní nemocnice Plzeň pro své malé pacienty na dětských odděleních.

„Chtěl bych poděkovat všem dárcům, kteří se v tomto předvánočním čase rozhodli myslet i na druhé a udělali jim radost . Stejně tak děkuji zaměstnancům zmíněného odboru za nápad a jeho realizaci,“ zdůraznil radní Jiří Šrámek.*

/tz/

Na snímku Jiří Šrámek, plzeňský radní pro sociální oblast a aktivní život seniorů

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down