Autor
Kategorie:
Různé

Pokoří Staré Město Prahu ve sběru mobilů?

Vyberou-li letos ve Starém Městě u Uherského Hradiště jednorázově alespoň 259 vysloužilých mobilních telefonů, překonají tím rekord, který doposud drží česká metropole. Ve Starém Městě toho chtějí dosáhnout v sobotu 26. dubna, kdy se dětským návštěvníkům a jejich dospělému doprovodu otevře rozsáhlý...

Vyberou-li letos ve Starém Městě u Uherského Hradiště jednorázově alespoň 259 vysloužilých mobilních telefonů, překonají tím rekord, který doposud drží česká metropole. Ve Starém Městě toho chtějí dosáhnout v sobotu 26. dubna, kdy se dětským návštěvníkům a jejich dospělému doprovodu otevře rozsáhlý místní areál společnosti REC Group. »Prosíme proto všechny, kteří se k nám chystají, aby přinesli své staré mobily a stali se spoluautory nového české- ho rekordu!« vyzývá návštěvníky koordinátorka akce Monika Ondruchová. Jako vstupné na akci každému poslouží libovolný vysloužilý elektrospotřebič.

K nejatraktivnějším bodům programu by mělo patřit otevření zvláštní porodnice. »V ní se budou rodit nová zvířátka z kovového odpadu. V rámci Dne Země přivítáme hned několik nových přírůstků. A aby toho nebylo málo, vyhodnotíme soutěž Vyrobte kovozvíře a mezi výherce rozdělíme 170 tisíc korun,« dodává Monika Ondruchová. Nová zvířata ze šrotu se následně stanou trvalou součástí naprosto oje- dinělé expozice zvané KOVOZOO.

Pro návštěvníky bude opět přichystán bohatý kulturní program a mnoho aktivit zaměřených na ekologii. Představen bude rovněž nový animační program Aby na Zemi bylo milo, zaměřený na nejrůznější ekologická témata, jako je ochrana vod a lesů, třídění odpadů, likvidace železa, elektrospotřebičů apod.

Nevšední sobota pro děti v areálu REC Group se ponese v duchu světového Dne Země 2014, který připadá na 22. dubna.

Děti si budou moci na chvíli vyzkoušet také hospodaření v dětské farmě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *