Poskytovatelé sociálních služeb v Ústí nad Labem mají nové elektromobily

Celkem šest nízkoemisních automobilů na elektropohon budou využívat městské sociální služby v Ústí nad Labem. Tři vozidla využije Pečovatelská služba města Ústí nad Labem a po jednom vozu obdrží domov pro seniory na Doběticích, Bukově a Severní Terase.

Ústí nad Labem získalo na úhradu elektromobilů dotaci z programu REACT – EU. Nová vozidla budou využita k přepravě osob s omezenou schopností pohybu a k poskytování terénních služeb péče o seniory. Slavnostního předání se zúčastnil primátor Petr Nedvědický a náměstek Tomáš Vlach. „Nákup nových vozidel představuje výraznou změnu k lepšímu pro klienty našich sociálních služeb. Poskytneme kvalitní služby seniorům a zdravotně postiženým, kteří se snáze dostanou k lékaři nebo využijí lepší dostupnosti sociálních pracovníků naší pečovatelské služby,“ řekl náměstek pro sociální služby Tomáš Vlach.

Výměna vozidel pro pečovatelskou službu probíhá pravidelně. Nové automobily nahradí vozy, které měly vysoký nájezd kilometrů. Pečovatelská služba pomáhá zajistit péči nejen na území města Ústí nad Labem, ale také v přilehlých obcích okresu. Domovy pro seniory také využívají vozy k pomoci svým klientům a doplnění vozového parku pro ně představuje významnou podporu.

Celkové náklady na projekt jsou 9 022 619 Kč včetně DPH. Dotace hradí 90 % uznatelných nákladů projektu. Město ze svého rozpočtu uhradí 10 % uznatelných nákladů jako spoluúčast a neuznatelné náklady projektu.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down