Poslední veřejný projev Andreje Babiše jako člena současné vlády? Byl věnován obcím a městům

První vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš dnes na sněmu Svazu měst a obcí ČR v Plzni načrtl jeho účastníkům svoji představu vzniku a fungování ministerstva veřejných rozpočtů.

"Tři čtyři minuty mně dáváte? To je docela málo na asi můj poslední projev jako ministra financí..." Těmito slovy uvedl své vystoupení 1. místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš v Plzni na dnes zahájeném dvoudenním XV. sněmu Svazu měst a obcí ČR.
A dodal: "Ale myslím si, že se ještě uvidíme – a možná ještě častěji než dosud..."
Stávající ministr financí účastníkům sněmu mj. předestřel svoji vizi vzniku ministerstva veřejných rozpočtů jako jediného místa, kde by územní samosprávné celky žádaly o dotace, ať už na vybudování či rekonstrukci škol, výstavbu sportovišť nebo položení nových chodníků.
Podle Andreje Babiše se nyní o rozvoj obcí a měst stará zbytečně mnoho ministerstev. Proto by do ministerstva veřejných rozpočtů nejraději transformoval ministerstvo pro místní rozvoj. Některá další ministerstva by naopak zrušil či pospojoval.
Na následné tiskové konferenci Andrej Babiš svá předchozí slova před starostkami a starosty doplnil o další informaci: Vytvoření ministerstva veřejných rozpočtů bude i jedním z bodů volebního programu hnutí ANO.

/rš/

K foto:

Andrej Babiš dnes v Plzni vystoupil na XV. sněmu Svazu měst a obcí ČR.

Foto: Ivan Ryšavý

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down