01.09.2015 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Potřebujete psa? Obraťte se na ÚZSVM

Celkem 11 psů nabízí k odběru zdarma regionální pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Prachaticích. Původní majitel choval zvířata v nevyhovujících podmínkách, a byla mu proto odebrána.

„Přáli bychom si, aby tito psi našli co nejrychleji nový domov. Sedm psů je dočasně umístěno v útulku v Českém Krumlově, čtyři v Prachaticích,“ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

 

Kontrola Krajské veterinární správy zjistila, že na šetřeném místě se nacházelo 25 kříženců různých plemen, středního až většího růstu a různého stáří. Jejich majitel je nechal žít v nevhodném prostředí, fyzicky je i týral a nedostatečně krmil. Čtyři psi byli v důsledku takového zacházení v době kontroly již mrtví. Ze zbývajících 21 živých psů bylo 7 psů, 10 fen a čtyři štěňata. Nejstaršímu psu je 11 let, štěňatům bylo přibližně 9 měsíců.

 

Zdravotní stav psů se od doby jejich odebrání výrazně zlepšil.

 

Prachatické pracoviště ÚZSVM uzavřelo po jejich převzetí smlouvy o bezúplatném převodu psů s osmi fyzickými osobami, další dvě smlouvy budou podepsány v nejbližších dnech. Pro zbývajících 11 zvířat ÚZSVM ještě stále hledá nové majitele. Sedm psů našlo přechodný domov ve Stanici pro psy Města Český Krumlov a čtyři v Záchytných kotcích Města Prachatice.*

 

Detailnější informace o podmínkách odběru jsou dostupné na webu ÚZSVM, v sekci Nabídka majetku/Různé.

TZ

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down