Povodňové spektrum

V Děčíně výše hladiny Labe atakovala 11 metrů V Děčíně kulminace hladiny Labe atakovala 11 m, nicméně v zatopených pobřežních částech města muselo být evakuováno více než 1500 lidí. Všechny vyklizené domy však nakonec naštěstí nebyly zaplaveny. FOTO: archiv Ústeckého kraje MP Praha zasahovala také...

V Děčíně výše hladiny Labe atakovala 11 metrů

V Děčíně kulminace hladiny Labe atakovala 11 m, nicméně v zatopených pobřežních částech města muselo být evakuováno více než 1500 lidí. Všechny vyklizené domy však nakonec naštěstí nebyly zaplaveny.


FOTO: archiv Ústeckého kraje

 

MP Praha zasahovala také při evakuacích

Při zabezpečování služebny proti velké vodě v Lahovičkách praž-ští strážníci zpozorovali rychlý nástup povodňové vlny. Krátce po bleskové evakuaci lidí z okolí už tam byly téměř dva metry vody.

FOTO: archiv MP hl. m. P.

 

Kampě pomáhali hasiči i z Olomouckého kraje

Profesionální i dobrovolní hasiči – včetně odřadů hasičů z Olomouckého kraje, už v neděli 2. června urychleně stavěli protipovodňové zábrany také na pražské Kampě.

FOTO: HN/Lukáš Bíba

 

Ústí nad Labem zůstalo bez silničních mostů

V Ústí nad Labem byl Benešův most (na snímku) stejně jako Mariánský most kvůli povodním uzavřen. Pravobřežní Městský obvod Střekov tak zůstal odříznut od centra a dopravu mezi oběma břehy obstarávala pouze vlaková doprava na železničním mostě.

FOTO: archiv Ústeckého kraje

 

Říčany: Hráz Mlýnského rybníka vydržela, ale voda ji přelila

I Říčanský potok zaměstnal pražský krizový štáb. Sbírá vodu z jihovýchodního okolí Prahy a je na něm pro hlavní město důležitá kaskáda rybníků. Poslední z nich nad metropolí je Mlýnský rybník, jehož hráz rychle přetekla, čímž v Říčanech došlo ke značným škodám.

FOTO: Rudolf Flachs

 

Premiér povzbuzoval Zálezlické

Zálezlice na Mělnicku, symbol povodní 2002, doplatily na to, že slíbená hráz dosud není dokončena. Stav na místě zjišťovali premiér Petr Nečas a ministr Petr Bendl.

FOTO: HN/René Volfík

 

Prezident navštívil Zbraslav

Prezident Miloš Zeman za povodní navštívil Prahu – Zbraslav, kde v územních částech Lahovice a Lahovičky pomáhala místním obyvatelům také Hradní stráž.

FOTO: čtk

 

V Plzni k nejkritičtějším místům patřil Koterov

Hned od počátku povodní jedním z nejvíce postižených městských obvodů v Plzni byl Koterov. Postarala se o to řeka Úslava, přes niž tam musel být uzavřen i most. Běžný průtok necelých 6 m3 s-1
na Úslavě v Koterově v noci z 10. na 11. 6. dosáhl až 63,7 m3 s-1

FOTO: archiv Plzeňského kraje

 

Terezín vodě neunikl

V Terezíně-Nových Kopistech voda zpustošila pět desítek domů. Pomoc tam nabídl i hejtman Oldřich Bubeníček (druhý zprava).

FOTO: archiv Ústeckého kraje

 

Krizová linka se činila

Také v Ústeckém kraji během povodní 24 hodin denně fungovala krizová linka, podávající občanům rady a informace o pomoci.

FOTO: HN/Martin Svozílek

 

Lety: Čistily se studny

Jakmile v Letech u Berounky voda začala pozvolna klesat, rovněž tam se hasiči ihned pustili i do odčerpávání zaplavených studní.

FOTO: archiv Ústeckého kraje

 

Vojáci byli i v Křešicích

V Křešicích na Litoměřicku byly některé domy zatopeny až do výše kolem 2,5 metru. Na pomoc s likvidací škod přijeli též vojáci.

FOTO: čtk

 

Bohumín zasáhl rychle

Povodně ještě nekončily, ale bohumínští hasiči už na Mělnicko odváželi materiální pomoc třem obcím zasaženým velkou vodou.

FOTO: archiv města Bohumín

 

Solidarita ze Žiliny

Žilinu na Kladensku povodně nezasáhly. Ale ve spolupráci s Diakonií Broumov tam uspořádali sbírku pro lidi z vyplavených obcí.

FOTO: archiv obce Žilina

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *