Poznamenejte si do diáře: V Hostětíně už chystají podzimní akce pro ovocnáře

Byť je parné léto, zahrádkáři a ovocnáři se již těší na podzim a bohatou úrodu. Jak můžete ještě lépe pečovat o svoje sady a ekologicky je chránit proti chorobám a škůdcům? Jak založit sad nový? To se dozvíte o víkendu 16.-17. září 2017 Hostětíně na Uherskohradišťsku. Spolky Tradice Bílých Karpat a Centrum Veronica zde pořádají ovocnářský seminář a odbornou exkurzi do krajiny ovocných stromů, jimiž jsou Bílé Karpaty poseté.

Zájemci o ekologické sadaření se mohou zúčastnit odborného semináře, který vede Stanislav Boček. Dozví se o tom, jak pečovat o sad, jak a proč podporovat biodiverzitu, o metodách prevence výskytu chorob a škůdců i o ochraně proti houbovým chorobám. Nezbytnými souvisejícími tématy jsou výživa stromů a péče o půdu.

Další připravovanou akcí je exkurze do krajiny ovocných stromů, jejímž průvodcem bude „potulný sadař“, odborník a ovocnář Ondřej Dovala. Exkurze je určena především pro majitele sadů a pěstitele, kteří se chtějí seznámit se starými odrůdami, jež dodnes v krajině nalézáme. Seznámit se, uvidět, ochutnat. Navštíví rozsáhlý starý sad, budou moci posoudit proběhlé zmlazovací zákroky na jednotlivých stromech. Dozví se o obhospodařování zdejší krajiny, o mapování a záchraně starých krajových odrůd ovoce, o významu extenzivních sadů.

Na podzim bude také připravena exkurze ke zpracovatelům ovoce. Můžete se těšit například na poznání ekologické moštárny v Hostětíně, výrobce biolád ve Starém Hrozenkově, výrobce tradičních povidel a sušeného ovoce v Komni či na výrobce ovocných nápojů nebo lihovin.*

Informace o připravovaných akcích naleznete na www.hostetin.veronica.cz. Na všechny akce je nutno se přihlásit. Kontakt: jan.talas@veronica.cz.

/zr/

Ilustrační foto: archiv Centrum Veronica

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down