Praha 12 investuje peníze z Norských fondů do revitalizace veřejného prostoru

Co udělat s volnými betonovými plácky? Proměnit je na prostor pro aktivní volný čas se zaměřením na sportoviště a dětská hřiště. Ale co s asfaltovými plochami ležícími uprostřed zeleně? Městská část Praha 12 je hodlá proměnit na nové přírodní plochy nebo místa k příjemnému posezení a odpočinku.

K revitalizaci daných ploch využije Městská část Praha 12 finanční prostředky z Norských fondů pro projekt Adaptační opatření na sídlištních plochách. Celkově budou na přeměnu využity dotační prostředky přesahující  8,9 milionu Kč. Díky nim a velice úzké a dobře fungující spolupráci se Státním fondem životního prostředí ČR se podaří zlepšit a zpříjemnit Prahu 12, která bude zase o něco zelenější.

„O konkrétních možnostech zlepšení našeho okolí a projektech revitalizace jsme se s občany bavili na společných sousedských setkáních v průběhu března a dubna. Jednalo se o asfaltové plochy v ulici Rakovského, Hausmannova, Botevova, Pejevová a Plevenská,“ uvádí Vojtěch Mikoláš, místostarosta Prahy 12.

Podrobnosti k průběhu jednotlivých revitalizací a výsledky participací naleznete na webu: Adaptační opatření na sídlištních plochách v MČ Praha 12: Revitalizace asfaltových ploch: Praha 12.*

/tz/

Snímek z participačního setkání  s obyvateli Hausmannovy ulice v MČ Praha 12

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down