Praha 12 získá od developera jezírko, altán, hrací louku a průchod do volnočasové zóny

Návrh smlouvy s developerem o vybudování několika staveb občanské vybavenosti na území Prahy 12 včera odsouhlasila rada této městské části.

Radnice Prahy 12 se dohodla s developerem, společností Belarie Real Estate,  s. r. o., že se bude podílet na doplnění chybějící veřejné infastruktury a vybuduje stavby občanské vybavenosti v hodnotě 25 mil. Kč.  Konkrétně jde o přírodní koupací jezírko o ploše zhruba 2800 m2 v Modřanech, o altán se sociálním zázemím a hrací loukou a dále o podchod pod železniční tratí do volnočasové zóny. Smlouva stanoví, že jezírko bude po dokončení předáno městské části za symbolickou korunu. Jako nejzazší termín dokončení všech uvedených staveb určuje smlouva datum kolaudace třetího celkem z pěti bytových objektů, které jsou plánovány v prostoru bývalých čokoládoven pod názvem Bytové domy Minimax – Belárie II.

Pokud by kterákoli ze staveb občanské vybavenosti nebyla realizována, bude věcné plnění nahrazeno finančním.

Radnice Prahy 12 si od dohody slibuje další zkvalitnění možností relaxace a trávení volného času pro místní obyvatele. Návrh smlouvy před podpisem obou stran ještě musí schválit Zastupitelstvo městské části Praha 12.*

/zr/

Na snímku: Hlavní budova Úřadu městské části Praha 12

Foto: web Prahy 12

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down