Praha 7 dostala dárek

Praha 7 vybavila své uklízeče novými zametacími stroji, které budou na Sedmičce od prosince pomáhat s úklidem ulic tam, kde se těžké úklidové stroje nedostanou. Uklízečům tak stroje usnadní jejich každodenní práci.

Stroje věnovala městské části společnost Kärcher, kterou oslovil projekt Sedmičky na začleňování znevýhodněných lidí do normálního života. Cílem projektu jsou nejen čistší ulice sedmého pražského obvodu, ale také usnadnění mnohdy těžké práce uklízečů, kteří prostřednictvím práce pro radnici Prahy 7 usilují o návrat do běžného života. Často se jedná o lidi v tíživé životní situaci, lidi bez domova či ty, kterým ztráta domova reálně hrozí.  Jsou mezi nimi klienti úřadu práce, lidé z ubytoven či kupříkladu osoby po výkonu trestu – ti všichni dlouhodobě jen velmi obtížně shánějí zaměstnání, z čehož plyne riziko prohlubování jejich životní krize. Řekli jsme si, že nejlepší způsob, jak těmto lidem pomoct, je dát jim práci. Pokud o tuto pomoc stojí, dostanou šanci znovu se postavit na nohy,“ uvádí starosta Prahy 7 Jan Čižinský (PRAHA 7 SOBĚ).

Nové zametací stroje uklízečům pomohou zejména v lokalitách, kde není možné nasadit velké úklidové stroje, jako například na nově opravených chodnících. Pomůžou také během zimních mrazů, kdy bývá použití úklidových strojů kvůli zamrzající vodě v tryskách problematické. Použití zametacích strojů je zároveň rychlejší a pohodlnější než úklid s koštětem a bez zbytečného víření prachu. Proto společnost darovala radnici Prahy 7 pět zametacích strojů v hodnotě více jak 100 tisíc Kč , které urychlí úklid až šestkrát. Všimli jsme si tohoto projektu a hned jsme se rozhodli jej podpořit. Nejenže si zaslouží náš respekt a uznání, ale i něco, co zefektivní a ulehčí jejich práci,“ říká Milada Skutilová, jednatelka společnosti Kärcher ČR, která radnici stroje věnovala.

Systém ručního úklidu chodníků odstartovala radnice na jaře 2016. Každá lokalita sedmé městské části má svého uklízeče a místní ho znají. Projekt vychází z toho, že pokud lidé znají člověka, který po nás uklízí, nechtějí mu přidělávat práci. Uklízeči čistí chodníky denně ve dvou fázích, problematické lokality často i třikrát. Ruční úklid provádí 14 stálých pracovníků, dočasně se zapojují i brigádníci.

„Zametání ulic je náročné a vyčerpávající. Vítáme proto jakoukoli pomoc, která našim uklízečům jejich práci usnadní. Chtěl bych poděkovat společnosti Kärcher za jejich štědrý dar,“ dodává starosta Čižinský.

 

/TZ/

Popisek k foto:

Ručně vedený zametací stroj Kärcher je určený pro jednoduché a snadné čištění venkovních ploch. Je šestkrát rychlejší než koště. Zajistí téměř bezprašné zametání díky kontrolovanému vedení vzduchu a filtraci.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *