Praha komunikuje s uprchlíky z Ukrajiny také pomocí chatbota

Magistrát hl. m. Prahy jako první v rámci Evropské unie zavedl komunikační nástroj, který má pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. Na webu „Hlavní město Praha pro Ukrajinu” spustil chatbota, průvodce, který odpovídá na nejdůležitější otázky, které souvisejí s příchodem lidí utíkajících před válkou. Chatbot je k dispozici v českém i ukrajinském jazyce.

Základní strukturu tvoří životní situace, které uprchlíci z Ukrajiny při vstupu do České republiky řeší, včetně popisu služeb, které poskytuje Krajské asistenční centru pomoci Ukrajině. Chatbot je určen těm, kteří se chtějí zapojit do pomoci i těm, kteří pomoc hledají.

„Praha jako první město v Evropě umožňuje ukrajinským občanům komunikovat ohledně životních situací, které v posledních dnech řeší, prostřednictvím interaktivního chatbota. Děkuji všem tlumočníkům, kteří se na vzniku projektu nezištně podíleli. Toto řešení pomůže zorientovat se ve složité životní situaci a ušetří čas dobrovolníkům i pracovníkům složek integrovaného záchranného systému,” řekl Zdeněk Hřib, primátor hlavního města Prahy.

 „Chatbot je automatický živý chat, který funguje bez operátora a v předem definované struktuře odpovídá na dotazy uživatele,“ vysvětlil Jan Ružička, majitel firmy šéfbot s. r. o., která za náklady na hosting ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy chatbot spustila.

Díky dobrovolníkům, kteří bezplatně chatbot přeložili, je k dispozici také v ukrajinském jazyce. Součástí chatbotu je i anonymní dotazník, jehož výstupy mohou přispět ke zlepšení komunikace.*

Chatbot je k dispozici na portálu praha.eu – na stránkách https://pomocukrajine.praha.eu.

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down