Praha organizuje soutěž ve sběru starých rychlovarných konvic

O zápis do České knihy rekordů se chce pokusit hlavní město Praha v rámci akce s názvem „Rekord ve sběru rychlovarných konvic aneb Staré konvice nepatří do popelnice“. Soutěž běží od 23. března na celém území hlavního města a ukončena bude 17. dubna.

Princip soutěže spočívá, jak název napovídá, v odevzdání co možná největšího počtu starých a již nepoužívaných varných konvic do některého ze sběrných dvorů hl. m. Prahy. Odevzdávat konvice mohou bezplatně všichni Pražané i firmy, a to v jakémkoli množství. Soutěž se samozřejmě bude konat za plného provozu sběrných dvorů a jejich běžné fungování nebude nijak narušeno. O tom, který sběrný dvůr mohou pro odevzdání konvic použít, se občané dozvědí na webových stránkách své městské části, na stránkách www.praha.eu a facebooku hlavního města Prahy.

„Jedná se samozřejmě o ekovýchovnou akci, u které je zapsání do České knihy rekordů sice zajímavým, ale vedlejším cílem. Především jde o to, aby se lidé i firmy zamysleli nad likvidací již nepotřebné elektroniky. Pro mnoho z nich je stále nejjednodušší nepotřebný spotřebič vyhodit do popelnice, místo toho, aby ho bez poplatků odevzdali do sběrného dvora,“  uvedla pražská radní Jana Plamínková, podle které má akce rovněž ukázat, že sběrných dvorů, kam je možné staré elektrospotřebiče odevzdat, je v Praze dostatek.

„Pražané mohou své vysloužilé rychlovarné konvice odevzdat na 19 sběrných dvorech na území hlavního města Prahy. Každý sběrný dvůr bude označen, za kterou městskou část je možné sem rychlovarné konvice odevzdat. Seznam sběrných dvorů s přiřazenými městskými částmi je možné najít také na http://www.elektrowin.cz/cs/aktuality-a-akce/aktuality.html, “ upřesnila Markéta Kuběnová z odboru městské zeleně a odpadového hospodářství MHMP.

Soutěž, kterou ve spolupráci s pražským magistrátem pořádá kolektivní systém pro sbět a recyklaci starých spotřebičů ELEKTROWIN, bude ukončena a vyhodnocena 17. dubna 2015 v 15:00 hodin. Její výsledky pak budou zveřejněny na stránkách magistrátu. Nejúspěšnější městské části budou finančně odměněny a výsledek bude zapsán do České knihy rekordů.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *