Prahy,Ostravy a Brna v Cannes na veletrhu MIPIM

Praha, Ostrava a Brno se na veletrhu MIPIM v Cannes představují potenciálním investorům

Prestižního veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM v Cannes se Ostrava účastní již podvacáté v řadě za sebou. Vůbec poprvé v historii jde o společnou expozici s názvem Czech Cities, ve které se představuje spolu s Prahou a Brnem. Koordinátorem prezentace je právě Ostrava. Veletrh MIPIM zítra zavírá své brány.

Atraktivní zastoupení tří největších českých měst reprezentovaných na nejvyšší úrovni (primátory a jejich náměstky) je důstojnou pozvánkou pro velké množství odborníků: investory, zástupce evropských měst a celých regionů, bank, finančních institucí i dalších významných hráčů světového realitního a investičního trhu. Investoři tak mají možnost získat ucelený přehled o celé ČR a investičních příležitostech v Praze, Ostravě a Brně.

Společná expozice, v níž má každé město svou vlastní část pro jednání, má několik výhod. Zatímco loni měla expozice Ostravy rozlohu necelých 140 m², letos má společný stánek větší plochu 253 m² – a protože je vytvořen v jednotném designu, působí celistvě. Kromě vyšší atraktivity společné expozice je významná i finanční úspora, která převyšuje milion korun oproti loňským nákladům. V expozici se představbují také partneři, jejichž působení v České republice ilustruje kvalitu tuzemského investičního prostředí.

Přestože je koordinace sdružených prezentací velmi náročná, jsme přesvědčeni o tom, že se vyplatí. Letošního ročníku veletrhu se zúčastní na sedm set zástupců municipalit. Ukazuje se, že trh evropských metropolí je čím dál víc konkurenční. Středoevropská města a regiony často nabízejí pro vstup investorů srovnatelné podmínky. Na rozhodování o umístění investice do konkrétní lokality či projektu tak mají vliv i zdánlivé maličkosti – například kvalitní marketing. To, že sdružujeme své síly i finanční prostředky a prezentujeme Českou republiku, její investiční prostředí a realitní trh poprvé ve společné expozici, je pro potenciální investory mnohem efektivnější. Všechny podstatné informace získají na jednom místě, kde také mohou vést jednání s nejvyššími zástupci jednotlivých měst,“ řekl ostravský primátor Tomáš Macura.

Konkrétně Ostrava na MIPIM přivezla zbrusu novou nabídku atraktivních lokalit v historickém centru města. Jde o lokality Karolina, areál Černé louky a proluky u západní strany Masarykova náměstí, které navazují na původní historické jádro Moravské Ostravy. Jejich poloha v trojúhelníku kolem hlavního náměstí umožňuje synergii budoucích funkcí nové zástavby a stávajících funkcí významných kulturních, společenských a obchodních institucí. Územní plán k těmto lokalitám stanovuje využití smíšené plochy pro bydlení a občanskou vybavenost s intenzivní vícepodlažní zástavbou o výškové hladině vyšší než tři nadzemní podlaží. Jedná se o městskou zástavbu polyfunkčního charakteru určenou pro centrální oblast města – např. bytové domy, obchody, služby, administrativa, úřady, kulturní, vzdělávací, sportovní, společenská a církevní zařízení, stravování, ubytování, vědeckotechnologická zařízení, zdravotní a sociální zařízení samostatné nebo integrované do domů s bydlením.

Cílem úsilí je vytvořit z centra Ostravy živý a příjemný prostor jak pro místní obyvatele, tak i pro návštěvníky města. Dalším projektem v okolí centra města je rekonstrukce historické budovy městských jatek. Město Ostrava vyhlásilo architektonickou soutěž o návrh řešení rekonstrukce budovy bývalých jatek. Záměrem je záchrana této technické památky a její využití pro kulturní a společenské účely, zejména pro galerii Plato.*

/zr/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *