Praha: Od neděle jezdí tramvaje v novém módu

Trvalá změna tramvajových linek začala v Praze platit od neděle 28. srpna. Objevily se tři nové linky 2, 15 a 21, přetížené úseky se dočkaly posílení, Pražané mohou využít nová přímá spojení. Celkově dochází k nárůstu objemu tramvajové dopravy o 4,5 procenta. Praha o změnách masivně informuje občany.

 

Změny tramvajových linek jsme historicky vůbec poprvé opravdu důsledně konzultovali s občany i městskými částmi, byly zapracovány tisíce připomínek. Jsem přesvědčen, že změna byla připravena nejlépe, jak bylo možné, a bude přínosem pro drtivou většinu Pražanů,“ uvedl náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek. Všechny informace lze najít na webové stránce www.tramvaje2016.cz.

Od pondělí 29. srpna bylo vypraveno o 32 krátkých tramvají více než v červnu. Dokázali jsme toto navýšení pokrýt díky lepší organizaci práce a nemusíme kvůli tomu příliš měnit naše plány na vyřazování starých tramvají,“ řekl technický ředitel Dopravního podniku Jan Šurovský.

Praha nyní ve spolupráci s Dopravním podnikem hl. m. Prahy a ROPID intenzivně informuje občany, aby je změny v dopravě nezaskočily. Pražané se mohou na řadě míst setkat s hosteskami s informačními brožurkami, na tramvajových i autobusových zastávkách se objevují informační plakáty.

Dopravní podnik zároveň vytvořil aplikaci DPP Info pro „chytré“ telefony, která cestujícím při cestování po Praze významně pomůže. Jde zatím o pilotní verzi aplikace, která je zdarma ke stažení jak pro operační systém IOS, tak Android. V příštích měsících ji do správy převezme společnost ROPID, která ji doplní i o data od ostatních dopravců.

 /tz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *