Praha připravuje rozdělení rozpočtové rezervy mezi městské části

Radní plánují rozdělit rozpočtovou rezervu hl. m. Prahy mezi jednotlivé městské části už na únorovém zastupitelstvu. Přestože byla rezerva rozpočtu pro rok 2016 v prosinci navýšena z 200 na 350 mil. Kč, požadavky městských částí ji vysoce převyšují. K posouzení, výběru a stanovení výše navrhovaných dotací Rada hl. m. Prahy vytvořila úzkou pracovní skupinu. Její návrh má v ideálním případě projednat únorový finanční výbor zastupitelstva tak, aby konečné rozhodnutí padlo už na zastupitelstvu dne 25. února 2016.

„Jako již tradičně, drtivá většina požadavků se týká oblasti školství – v případě mateřských škol jde o 222 milionů korun, v případě škol základních pak o 784 milionů korun,“ uvedla náměstkyně primátorky hl. m. Prahy Eva Kislingerová.

 

Na magistrátním odboru rozpočtu se sešlo celkem 101 požadavků městských částí na čerpání rezervy. Alespoň jednu žádost podala každá z 57 pražských městských částí. Součet požadavků na rozpočet vlastního hl. m. Prahy pro letošní rok se vyšplhal na více než 1,124 mld. Kč a vysoce tak překračuje možnosti vytvořené rezervy.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *