Praha schválila investiční přípravu projektu Beranka v Horních Počernicích. Zahrnuje výstavbu asi 300 městských nájemních bytů a základní školy

Rada hl. m. Prahy schválila investiční přípravu projektu Beranka v pražských Horních Počernicích, který bude tvořit přibližně 300 městských nájemních bytů a základní škola pro asi 540 dětí. V letošním roce bude pro toto území o rozloze 63 000 m2 pod vedením Pražské developerské společnosti (PDS) připraven tzv. masterplan, který se stane podkladem pro architektonické soutěže a výběrová řízení na jednotlivé části tohoto projektu. Jejich účelem bude zajistit zpracovatele dokumentací pro územní rozhodnutí a stavební povolení. Vlastní realizaci projektu Beranka Horní Počernice PDS předpokládá v letech 2025–2030.   

„Projekt Beranka na východním okraji Prahy v Horních Počernicích umožňuje vytvořit zhruba 300 nových bytových jednotek dostupného městského bydlení a občanskou vybavenost v podobě základní školy pro 540 dětí a sportovního areálu. Předpokládáme převážně výstavbu nízkopodlažních bytových domů podle urbanistického konceptu low-rise high density, který naváže na stávající zástavbu v Horních Počernicích,“ říká Petr Hlaváček, náměstek primátora hl. m. Prahy pro územní rozvoj.

„Dostupné bydlení a navyšování bytového fondu je jednou z našich priorit. Většina metropolí se potýká s nedostatkem bytů, respektive s větší poptávkou, než je nabídka. Logicky je to z důvodů atraktivity hlavních měst, kde je dostatek pracovních příležitostí, vzdělávacích institucí, kulturního vyžití a dalších výhod. Snažíme se ale hledat všechny alternativy a možnosti pro navyšování počtu nájemních bytů pro Pražany, jsem proto moc ráda i za tento projekt,“ uvádí náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro sociální oblast, zdravotnictví a bytovou politiku Alexandra Udženija.

„Pražská developerská společnost v roce 2023 zpracuje pro lokalitu takzvaný masterplan, který rozvrhne novou výstavbu a rozdělí ji na vhodné realizační celky. Následně vyhlásí architektonické soutěže nebo výběrová řízení na dodavatele jednotlivých projektových dokumentací pro územní a stavební řízení. Realizace celého projektu Beranka Horní Počernice se podle postupu povolovacího procesu předpokládá v letech 2025 až 2030,“ dodává Petr Urbánek, ředitel PDS.   Hlavní město v rámci tohoto projektu vychází významně vstříc požadavku městské části Praha 20 na výstavbu základní školy a do původně ryze rezidenčního projektu Beranka ji navrhuje.

Ostatní plochy v Horních Počernicích určené územním plánem pro školství jsou především ve vlastnictví soukromých majitelů, kteří o tomto funkčním využití svých pozemků neuvažují.*

ZÁKLADNÍ INFORMACE O PROJEKTU BERANKA HORNÍ POČERNICE:

Lokalita: Praha 20, mezi ulicemi Tlustého, K Odpočinku, K Berance a Bořetická

Rozloha pozemku: 63 000 m2

Hrubá podlahová plocha (HPP): 31 300 m2

Počet městských nájemních bytů: 300

Občanská vybavenost v projektu: Základní škola a sportoviště

/zr/

Zdroj vizualizace: Projektil architekti 2022, PDS

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down