Autor
Kategorie:
Různé

Prázdniny v Telči letos s puncem balfolku

Zahájení letošního už 31. ročníku festivalu Prázdniny v Telči se na náměstí Zachariáše z Hradce tentokrát neobvykle neslo v duchu balfolku, pouliční veselky spojující tradiční tance se současnou živou folkovou hudbou. Balfolk však není pouhé představení, nýbrž je oživením tradice lidových...

Zahájení letošního už 31. ročníku festivalu Prázdniny v Telči se na náměstí Zachariáše z Hradce tentokrát neobvykle neslo v duchu balfolku, pouliční veselky spojující tradiční tance se současnou živou folkovou hudbou. Balfolk však není pouhé představení, nýbrž je oživením tradice lidových tancovaček, do nichž se zapojují všichni přítomní. Obliba balfolku v posledních letech neustále roste, neboť spojuje staré s novým a poskytuje přímý kontakt s živou hudbou. V Telči, renesanční perle uprostřed Českomoravské vysočiny zapsané na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, je balfolk obzvlášť půvabný.


Až do neděle 17. srpna v Telči na třech festivalových scénách vystoupí stovky českých i zahraničních hudebníků a odehraje se tam i řada divadelních představení. K hvězdám festivalu patřil už na jeho začátku Tommy Emmanuel, vynikající australský kytarista, dvakrát nominován na Grammy. Na festival se vypravil v rámci svého celosvětového turné, přičemž vystoupení v Telči bylo jeho jediné v České republice.

Na své si během festivalu Prázdniny v Telči přijdou i děti, jak dokládá také tento snímek z loňského ročníku.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *